دپارتمان لاغری

 

د‍پارتمان لاغری:

داشتن اندام زیبا و سلامت در دنیای مکانیکی امروز بیش از هر زمانی مورد توجه است. کم‌تحرکی، استرس و غذاهای چرب و فوری باعث بروز اضافه وزن در بخش زیادی از جامعه شده است. از سویی پیشرفت روزافزون فناوری‌های علمی و پزشکی، توسعه علم تغذیه و ایجاد امکان پرداخت بیشتر به سلامت اندام، افراد را به استفاده از مشاوره متخصصان و بهره‌گرفتن از انواع دستگاه‌های لاغری موجود تشویق می‌کند.

کلینیک بهروز با همکاری متخصصان تراز اول و همچنین گردآوری بهترین و ایمن‌ترین دستگاه‌های غیرتهاجمی امکانی فراهم نموده است که مراجعین دپارتمان لاغری، درکنار تغییر سبک تغذیه و رژیم غذایی خود از انواع روش‌های مکمل نیز بهره برداری نمایند. سنجش میزان چربی و عضلات و خصوصیات بدنی، رژیم غذایی مداوم و مناسب، دستگاه‌های ضد سلولیت، دستگاه‌های مخصوص کاهش وزن و سایز و همچنین تجویز مکمل‌های اثربخش و مورد تایید، بخشی از برنامه ما برای درمان چاقی و اضافه وزن شماست. در دپارتمان لاغری کلینیک بهروز، ما با استفاده از دستگاه‌هایی مانند ال‌پی‌جی، اگزیمیا، دستگاه بادی آنالایز و به کارگیری پکیج‌های تغذیه‌ایی پیشنهادی از سوی متخصصان لاغری‌مان در خدمت مراجعین گرامی خواهیم بود.

ال‌پی‌جی چیست؟

یکی از راه‌های مناسب و قابل اطمینان برای مبارزه با سلولیت‌های آزاردهنده و چاقی موضعی و همچنین درمان مکمل بعد از لیپوماتیک، استفاده از دستگاه ال‌پی‌جی است. ال‌پی‌جی را در کوتاه‌ترین تعریف می‌توان، روشی غیرتهاجمی و مکانیکی برای بهبود گردش خون و ایجاد تحرکات بیشتر در بافت زیرپوست دانست.

نخست باید بدانیم که بهره‌گیری از دستگاه ال‌پی‌جی با دو مقصد مختلف برای بیماران و مراجعین انجام می‌شود؛ اول برای هموار شدن بافت و برطرف کردن تورم بعد از لیپوماتیک و سایر عمل‌های لاغری و دوم برای مبارزه با سلولیت و چاقی موضعی.

درمان چاقی موضعی:

در مورد چاقی موضعی و تلاش برای ایجاد تناسب در اندام بدن باید بدانیم که ال‌پی‌جی روشی مکمل در کنار رژیم غذایی شناخته می‌شود و به تنهایی قادر به کم کردن وزن و حتی سایز در افراد نیست. اما به دلیل ویژگی‌هایی که به آن اشاره خواهیم داشت در کنار ورزش و رژیم غذایی مناسب، شرایط سوخت‌وساز چربی را به بافت‌های مورد نظر تحمیل می‌کند: می‌دانیم که بافت‌های چربی موجود در قسمت‌های مختلف مانند ران، کنار پا، پهلو و شکم، در فرایند کم کردن وزن و حتی ورزش‌های سنگین وارد چرخه سوخت و ساز نمی‌شوند. دلیل این معضل کم شدن میزان گردش خون در بافت‌های مورد نظر و کاهش جریان لنفاوی در آنها است. با استفاده از دستگاه ال‌پی‌جی، این بافت‌ها به شکل هدفمند و مدیریت شده دچار حرکت و تغییر حالت شده و گردش خون به شکل قابل ملاحظه‌ای در آنها بیشتر از قبل می‌شود. این موضوع در نهایت منجر به استفاده از این ذخایر کهنه چربی می‌شود. حال در نظر بگیرید فردی که دارای رژیم کالری و افزایش فعالیت‌های بدنی مرتبط است، با استفاده از دستگاه ال‌پی‌جی تا چه اندازه در از بین بردن این چربی‌ها موفق خواهد شد. به دلیل همین افزایش گردش خون و تغییر عادت در بافت چربی است که معمولا توصیه می‌شود بعد از جلسات ال‌پی‌جی ورزش انجام شود تا روند ایجاد شده، ادامه یافته و تاثیر چند برابر شود.

درمان سلولیت با ال‌پی‌جی:

مکانیزم اثر دستگاه ال‌پی‌جی ساده است: این دستگاه بدون اتکا به نیروی لیزرها و تابش اشعه‌های مانند RF تلاش می‌کند تا با افزایش گردش خون و ایجاد حرکات ناگهانی و تند در بافت سلولیت زده، آنها را وادار به فعالیت و وارد شدن به چرخه سوخت و ساز بند نماید.

از ساده‌ترین نتایج کار با دستگاه ال‌پی‌جی یکدست شدن بافت‌‌های مجاور یکدیگر است. اپراتور دستگاه با استفاده از رول‌آپ و مکشی که ایجاد می‌شود، بافت‌های ناهموار و مواد زاید بلوکه شده در آنها را به سمت لنف‌ها هدایت می‌کند. فشار ممتد و متمرکزی که به ناحیه‌های دارای سلولیت وارد می‌شود و همچنین تداوم مانورهای مخصوص، درمان سلولیت در نهایت بافت بدفرم را هموارتر می‌کند. همچنین طی درمان سلولیت‌ها با دستگاه ال‌پی‌جی فرایندی برقرار می‌گردد که در انتها با استفاده از امکان تخلیه لنفاوی و همچنین بالابردن گردش خون در سلولیت‌ها، بخش‌های پوست پرتقالی و ناهموار، به مرور هموار شده و ظاهری متناسب می‌یابد.

اگزیمیا

بسیاری از ما با تجمع چربی در ناحیه‌هایی مانند بغل پا، پهلو و شکم مشکل داریم و به دنبال راه‌حلی مناسب و کم دردسر برای کاهش سایز و وزن هستیم. دپارتمان لاغری کلینیک بهروز برای آن دسته از مراجعین که با انجام عمل‌های تهاجمی مانند لیپوماتیک موافق نیستند. راه‌حل‌های جایگزین و قابل اطمینان دارد.

پروسه تغییر سایز و کاهش وزن، مسیری طولانی و نیازمند پشتکار و صبوری است. اما با توجه به پیشرفت علم پزشکی و رقابت شرکت‌های بزرگ جهان، در ارائه بهترین دستگاه‌های لاغری و جوانسازی؛ می‌توانیم از وسایل و روش‌های مدرن برای تسهیل روند لاغری و کاهش سایز بهره بگیریم.

یکی از جدیدترین دستگاه‌هایی که در جهان مورد توجه قرار گرفته و اخیرا برنده جایزه بهترین دستگاه لاغری از اروپا شده است، دستگاه لاغری اگزیمیا است. با استفاده از این دستگاه همزمان چند هدف مهم در تناسب اندام را دنبال خواهیم کرد:

۱) حذف چربی‌های اضافه و کاهش سایز

2) درمان سلولیت و شکل دادن به بدن

3) سفت کردن اندام‌های شل و افتاده

اگزیمیا چگونه کار می‌کند؟

اگزیمیا با بهبود اکسیژن‌رسانی و سوخت‌وساز در بافت‌های چربی، یک گام بلند به سوی سوزاندن چربی‌ها برمیدارد. این دستگاه، با ترکیب چند روش و بهره‌گرفتن از آنها تاثیری دوچندان و بی‌سابقه بر روی اندام‌‌های مورد نظر دارد. این روش‌ها عبارت است از:  میکرو درم، الکتروپریشن و لیزر پریشن، اندورادیومگ و در نهایت رادیو لیفت.

  • پیلینگ و لایه‌برداری مکانیکی، با استفاده از میکرودرم منجر به آماده ساختن بافت برای بالاترین میزان پذیرش فرایندهای لاغری دستگاه خواهد شد.
  • لیزرپوریشن، به عمق سلول‌های چربی نفوذ کرده و در استحکام آنها تزلزل ایجاد می‌کند. به طوری که در مرحله بعد با ایجاد حرکات در بافت، سلول‌های چربی، به راحتی تخریب خواهند شد.
  • اندورادیومگ، با ایجاد تحرکات قوی و خارج کردن بافت از حالت سکون (به همراه پرتوهای رادیویی)، درنهایت به تسریع خون‌رسانی به سلولیت‌های می‌انجامد.
  • رادیو لیفت یا همان RF، همه مراحل قبل را با لیفت و جوانسازی بافت‌هایی که تحت فشار، چربی از دست داده‌اند؛ تکمیل می‌کند.

اين دستگاه با تركيب همزمان امواج ليزر و الكتروپوريشن به همراه ار اف، ميكرودرم و اندوراديومگ همه نیازهایی که ممکن است در کاهش وزن و سایز داشته باشیم را پوشش می‌دهد و به مراجعه كنندگان در درمان چاقی، مبارزه با سلوليت، كاهش خطوط پس از زايمان، رفع غبغب، جوانسازی و لیفت و فرم دهي اندام بدن کمک می‌کند.

بادی آنالیز:

گام اول برای کاهش وزن و رسیدن به شکل دلخواه بدن، شناخت کافی از نقاط ضعف و قوت بدن ماست. دستگاه بادی‌آنالیز به شما و مشاوره تغذیه‌تان کمک می‌کند تا با بررسی دقیق ترکیبات بدن و محاسبه شاخص توده‌ بدنی شما، رژیم و فعالیت‌های مناسب به شما پیشنهاد داد و مسیر کاهش وزن و فرم‌دهی به بدن را برایتان تبدیل به احسن نماید. اما روش کار این دستگاه چگونه است؟

بادی آنالایزر مقدار آب، چربی، عضلات و استخوان‌های بدن شما محاسبه می‌کند و تجمع چربی موضعی در بدن را نیز نسبت به سایر نقاط مشخص می‌نماید. تصور کنید فردی که دارای عضلات قوی و پر‌حجم و استخوان‌های سنگین و توانمند است، ممکن است در نگاه اول به نظر دارای اضافه‌وزن و نیازمند به رژیم کاهشی و کالری باشد. در این صورت متخصص تغذیه با استفاده از رژیم‌های کاهش وزن از مراجعه کننده درخواست می‌کند تا برای رسیدن به بدن ایده‌آل کالری کمتری به بدن رسانده و ورزش‌های سنگین هوازی را در برنامه روزانه خود قرار دهد. این هدف‌گذاری اشتباه در نهایت منجر به سوختن عضلات و تحلیل نیروی بدنی فرد می‌شود و تاثیر چندانی در رسیدن به فرم بدنی مناسب برای او ایفا نمی‌کند. با استفاده از دستگاه بادی آنالایز شما به خوبی با نقشه راه مناسب برای رسیدن به تناسب اندام آشنا می‌شوید.

این دستگاه ترکیبات بدن شما را از یکدیگر تفکیک کرده و به درمان‌گر شما نشان می‌دهد که بدنتان از چه مقدار بافت چربی (Fat mass)  تشکیل شده است. همچنین میزان آب بدن، عضلات و مواد معدنی و پروتئین آن را از هم تفکیک می‌کند. به کمک دستگاه‌های آنالیز بدن می‌توان به میزان دقیق آب بدن، چربی و عضله بدن به تفکیک توزیع هر کدام در نواحی مختلف آگاهی یافت و برنامه تغذیه‌ای و ورزشی دقیق‌تری برای فرد تنظیم کرد. برای بسیاری افراد که دارای اضافه وزن هستند، دستگاه بادی آنالایزر عاملی در جهت تشویق به سوی رژیم غذایی متناسب و سالم است چرا که فرد با حقایقی دقیق درباره بدن خود مواجه شده و نیازها و نقاط ضعف و قوت خود را به خوبی می‌شناسد. گزارش‌های دوره‌ای این دستگاه با تحلیل‌های رژیم درمان‌گرتان می‌تواند به شما نشان دهد، تا چه میزان در رفع نقیصه‌های بدن موفق بوده‌اید و برای رسیدن به ایده‌آل‌هایتان چه مقدار برنامه‌ریزی و تلاش لازم است.

پکیج تغذیه:

مهمترین بخش دپارتمان لاغری کلینیک بهروز، دیدار شما با متخصصان تغذیه توانمند و باتجربه کلینیک ما است. برای آغاز مسیر کاهش وزن و دست‌بافتن به تناسب اندام، نخستین گام، کمک گرفتن از دانش متخصصانی است که رژیم غذایی مناسب و مسیری دقیق، درست و پرامید برایتان ترسیم کنند. دانش تغذیه‌ای روز، آشنایی با چالش‌های رژیم‌های کاهش وزن و تسلط بر انواع روش‌های مدرن و رایج در جهان، توسط رژیم‌درمانگر این امکان را فراهم می‌آورد تا مراجعه‌کنندگان با اطلاعات درست و کافی و با استفاده از رژیم‌های کارا و بی‌ضرر سفری بی‌خطر و پرنشاط برای رسیدن به رضایت از اندام‌ و کاهش وزن تجربه کنند.

در کلینیک بهروز، درمانگر شما علاوه برای استفاده از رژیم‌های تغذیه دوره‌ای، شما را با نیازها و قوت‌های بدنتان آشنا می‌کند و با مانیتور کردن مداوم و همراهی با شما به صورت پیوسته، یک مربی‌ تمام‌عیار برای رسیدن به سلامتتان خواهد بود. رژیم‌های لاغری، بررسی دقیق توده بدنی، تجویز داروهای مکمل مورد نیاز بدن، استفاده از دستگاه‌های مکمل برای فرم‌دهی و مبارزه با سلولیت و چربی‌های موضعی از ویژگی‌های دپارتمان لاغری کلینیک بهروز است.