رادیو فرکوئنسی (RF)

RF

علت اصلی از بین رفتن جوانی پوست و شل شدن و افتادن صورت، توقف تولید کلاژن و یا حتی، از بین رفتن کلاژن­های موجود در پوست است. با بالارفتن سن و بر اثر مبارزه­ای که پوست بدن با محیط اطرف دارد. کلاژن­های پوستی استحکام و توانمندی خود را از دست می­دهند و این موضع باعث می­شود، پوست در ناحیه­هایی که بیشتر در معرض آفتاب و سایر آسیب­های محیطی بوده، کشش و انعطاف لازم را نداشته باشد و چین­وچروک و افتادگی­های مختلفی بر روی پوست پدیدار شود.

برای مبارزه با این اتفاق، محققان دستگاهی به نام RF (مخفف رادیو فراکنسی) را اختراع کرده­اند. این دستگاه با ارسال امواج رادیویی مخصوص به درون پوست، باعث ایجاد شکست در کلاژن­های قدیمی و تحریک پوست برای ایجاد کلاژن­های جدید می کند.

انواع مختلفی از RF  برای بیماران تجویز می­شود. Fractional RF   از انواع این روش هاست:

به این سیستم گاهیMFR  ( (microneedle fractional RF هم می­گویند دارای سوزن­های بسیار ظریفی است که با نظر پزشکتان، در سرعت و عمق تعیین شده، وارد پوست می­شود. امواج رادیویی میان سوزن­های این دستگاه رد و بدل می­شود و باعث ایجاد گرما در پوست می­گردد. گرمایی که در نهایت باعث تخریب کلاژن­های قدیمی و ایجاد کلاژن­های جدید می­شود.

Fractional RF چه مزایایی برای پوست دارد:

  • سفت کردن وجوان سازی پوست
  • درمان جوش­های فعال
  • درمان منافذ باز بر روی پوست
  • بهبود اسکارهای ناشی از بریدگی و زخم
  • درمان استریا

برای انجام این پروسیجر، ناحیه مورد نظر را ­بی­حس کرده و کیت سوزنی را برای هر بیمار اختصاصی، استفاده می­کنیم. با وارد کردن سوزن به سطح پوست انرژی از نوک سوزن داخل می­شود و در عمق پوست کلاژن منقبض می­شود وهمین سبب سفت شدن پوست وتحریک کلاژن سازی می­گردد. وقتی سوزن از پوست خارج می­شود، پوست برای چند ساعت قرمز شده و تورم کمی در محل انجام RF مشاهده میشود. طی چند هفته آینده کشیده­تر شدن پوست وشفاف­تر شدن آن کاملا قابل مشاهده است. جهت کسب نتیجه مطلوب، پزشکتان تعیین می­کند که نیاز به چند جلسه آراف فرکشنال دارید. معمولا جلسات بصورت ماهیانه انجام می­شود .