تزریق فیلرها

بخش مهمی از پروسیجرهای زیبایی مربوط به تزریقات زیبایی است. مثل تزریق بوتاکس یا فیلر در صورت است. تزریقاتی که در بسیاری از موارد به صورت دوره ای برای جوانسازی و ایجاد حجم مناسب در صورت انجام می شود و طرفداران بسیاری دارد.

انواع تزریقات زیبایی

فیلرها

فیلرهای طبیعی یا چربی

از نقاط پرچربیِ بدن متقاضی ساکشن و در ناحیه­ های مورد نیاز تزریق می­شود. این عمل نسبت به بسیاری از اعمال زیبایی زمان­­ و هزینه بیشتری طلب می­کند اما به دلیل مزایای مهمی که دارد، علاقه­ مندان زیادی داشته و به کررات توسط پزشکان کلینیک بهروز انجام می­شود. از مزایای این نوع تزریق می­توان به ریسک بسیار پایین این عمل در بیماران پرریسک (مانند بیماران تخلیه ژل پاژ) اشاره کرد. از سویی به دلیل اینکه فیلر از بدن بیمار گرفته می­شود، دارای سلول­های بنیادی موجود در بافت چربی است و باعث تحریک کلاژن­سازی و جوانسازی طبیعی پوست میشود. نکته مهم در تزریق چربی این است که با 3 الی 4 بار تکرار تزریق، اثر آن دایمی و ماندگار خواهد شد.

فیلرهای ساختگی و دارویی

برندهای گوناگونی را شامل می­شود. این فیلرها بسته به ماندگاری و کشور سازنده قیمت­های مختلفی دارند و در ناحیه­ های متفاوتی قابل استفاده هستند. مهارت در تزریق انواع فیلر، استفاده از بهترین مواد،‌ آشنایی با ساختار اندام­های صورت و بهره­ مندی از آخرین دستاوردها و مقالات ارا‌‌ئه شده در جهان در ایجاد بهترین نتیجه تاثیرگذار است.

از فیلرها میتوان در موارد زیراستفاده کرد :

  1. برجسته سازی لب ها
  2. بهبود فرم صورت
  3. کم کردن خطوط و چین و چروک­های پوست
  4. بهبود ظاهر اسکارها و یا زخم­های فرورفته

در صورت تمایل به مشاوره و تعیین وقت با ما در تماس باشید.

فیلرها:

یکی از نمودهای پیری پوست، خالی شدن عضلات صورت و بدن و افتادگی آنها به خاطر کمبود کلاژن و چربی مفید در زیر بافت پوست است. بسیاری از افراد با بالارفتن سن پوستشان با تغییراتی در ظاهر خود مواجه می‌شوند که برایشان ناخوشایند و نا امید کننده است، از سویی اتفاقاتی مانند تصادفات، نقص‌های مادرزادی، کاهش وزن شدید و … می‌توان ظاهر پوست صورت و بدن را دستخوش تغییرات ناخوشایند نماید. برای حل این مشکل راه‌حلی سرپایی و کم ضرر وجود دارد که هر روزه تعداد متقاضیان بیشتری در سرتاسر جهان پیدا میکند: تزریق فیلر.

تزریق فیلر عملی اثربخش برای ایجاد زیبایی و جوانی در صورت و برقرار نمودن تعادل در شکل ظاهری صورت است. پرکننده‌ها (یا همان فیلرها) در مناطق دارای چین و چروک‌، قسمت‌های کم حجم و یا خالی و همچنین در قسمت‌های نامتعادل صورت و یا دست‌ها و سایر نقاط بدن تزریق می‌شوند و ظاهری قرینه و بانشاط در اندام مورد نظر ایجاد می‌کنند. فیلرها بر دو دسته هستند: فیلر طبیعی که شامل چربی بدن فرد متقاضی است و فیلرهای دارویی که توسط شرکت‌ها و برندهای پزشکی مختص تزریق در بدن تولید می‌گردد. ترکیبات فیلرهای پوستی و زیبایی هر روز جدیدتر شده و خطرات و عوارض آن کمتر و کمتر می‌شود.

انواع فیلرهای دارویی:

فیلرهای دائمی: این فیلرها که دارای ترکیباتی از سیلیکون و پلاستیک هستند در مناطقی که پوست بدن ضخیم است تزریق میشده است. این فیلرها قابلیت جذب توسط بدن را ندارد و در طول زمان، ریسک حرکت کردن در زیر بافت پوستی و بروز عفونت و دفرمگی فرد را تهدید می‌کند. از آنجا که تزریق فیلرهای دایمی (با پایه پارافین و سیلیکون) نتایجی بد و غیرقابل قبول در متقاضیان ایجاد نموده است. بهره‌گیری از این نوع پرکننده توسط متخصصان پوست به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

فیلرهای موقتی: فیلرهای موقت، برعکس آنچه متقاضیان تزریق فیلر انتظار دارند، از فیلرهای دائمی امن‌تر، اثربخش‌تر و استاندارد‌تر هستند. انواع مختلفی مانند فیلرهای برپایه آب، فیلرهای کلاژن‌دار و فیلرهای کلسیم هیدروکسیل در دسترس متخصصان پوست و زیبایی قرار دارد اما با اینهمه، فیلرهای هیالورونیک اسید (بر پایه آب)  به دلیل قابلیت آبرسانی به ساختمان پوست و ایجاد حجم طبیعی در عضلات صورت از دیگر انواع ژل‌های موقت پرطرفدارتر است.

در کلینیک بهروز ما با استفاده از فیلرهای هیالورونیک اسید و تکنیک‌های مدرن تزریق، با کمترین درد و نقاهت، ضمن حجم دهی مناسب به پوست شما، سلامت و جوانی آن را نیز تضمین می‌کنیم.