لیفت نخ

لیفت نخ :

همه ما دوست داریم که با داشتن پوستی شفاف و جوان، ظاهری زیبا و جذاب داشته باشیم اما باید بدانیم که با بالا رفتن سن و کاهش میزان کلاژن‌های پوست، به ناچار دچار علايم پیری می‌شویم و دیر یا زود پوست‌های آویزان و چروک‌های ریز و درشت و افتادگی عضلات به سراغمان خواهد آمد. البته در جهان امروز با ابداع روش‌های گوناگون و داروها و کرم‌های متنوع، مبارزه با پیری و جوانسازی پوست صورت، مانند گذشته سخت نیست و همه افراد در حد بودجه و امکاناتی که در اختیار دارند، تلاش می‌کنند تا با استفاده از روش‌های درمانی و دارویی مختلف، بر غول پیری پیروز شوند.

از دستاوردهای پرطرفدار و تقریبا جدید در زمینه زیبایی صورت، می‌توانیم به جوانسازی صورت با استفاده از نخ (thread lifting) اشاره کنیم. روشی فوری و مطمئن برای بالاکشیدن عضلات آویزان صورت. در این روش نه تنها با پرداخت هزینه‌های بالا و تحمل روش‌های دردناک مواجه نیستید بلکه بیهوشی و زخم و برش هم نخواهید داشت. کل مدت زمان این عمل بیش از یک ساعت تجاوز نخواهد کرد و بسته به توانمندی پزشک و کیفیت نخ‌های استفاده شده، صورتی شاداب و جوان خواهید داشت.

تصور کنید پوست و عضله ناحیه گونه و یا غبغب شما با گذشت سالیان، شل و آویزان شده و آخرین باری که گونه‌های پر و زیبا داشتید، مربوط به عکس‌های ده‌سال و یا بیشتر شماست. برای بازگشت به دوره قبل از میان‌سالی و بهره‌مندی از زیبایی‌های خدادادی دوران جوانی چقدر می‌توانید صبر کنید؟ یک ساعت کافی است؟

لیفت نخ، این رویاهای دوست داشتنی را براورده می‌کند. اغلب مراجعه کنندگان هم از تاثیر زودهنگام و اعتماد به نفسی که با انجام این عمل به دست می‌اورند، شگفت‌زده می‌شوند.

اما نخ چگونه کار می‌کند؟ تا به حال داربست‌های آهنی، شبکه‌ای و محکمی که در نمای ساختمان‌های در حال ساخت ایجاد میشود را دیده‌اید؟ جالب است که بدانید، عملکرد نخ‌ها در درون پوست صورت شما، مشابه همین داربست‌ها است. آنها با قرارگرفتن در زیر پوست، ایجاد استحکام در آن می‌کنند و با تلفیق شدن تدریجی در بافت زیر پوست‌تان، قدرت و استحکام خود را رفته رفته به پوستتان می‌بخشند. در نظر داشته باشید که نخ‌هایی که درون پوست قرار می‌گیرند، ضمن اثر آنی و بالا کشیدن عضلات صورت، باعث افزایش الاسیتن (حالت کشش پوست) و کلاژن سازی و جوانی آن نیز می‌شوند.

نخ‌ها بسته به کیفیت، مانندگاری و ناحیه مورد استفاده انواع و اقسام گوناگونی دارند. از نخ‌های سیلوئت که با ایجاد ایستایی و استحکام در پوست، تاثیر طولانی مدت در صورت فرد می‌گذارند تا نخ‌های PDO که لیفتی کامل با ماندگاری یک ساله دارند. برای انتخاب نوع نخ و اندازه آن حتما با پزشک خود مشورت کنید.

اما در همه اعمال زیبایی و سلامت که می‌خواهیم انجام دهیم رعایت نکات مهمی اهمیت دارد: کار را به کاردار بسپرید . امروزه راهروهای دادگاه‌های مرتبط با اشتباهات پزشکی مملو از افرادی است که بدون اینکه وسواس و توجه کافی در انتخاب پزشک خود نمایند. زیبایی خود را به پزشکان غیرحرفه‌ای و کارنابلد سپرده‌اند. در مورد لیفت نخ، استفاده از نخ نامرغوب، عدم آشنایی با آناتومی صورت و نداشتن تجربه کافی، ممکن است خسارات جبران ناپذیر به صورت شما وارد کند. پس با تحقیق درست و اتکا به تخصص و سابقه پزشک خود را انتخاب نمایید.