کاشت مو

امروزه کاشت مو به عنوان قطعی ترین روش برای درمان طاسی و کچلی سر شناخته شده است. در دنیای پزشکی امروز طرفداران بسیار زیادی دارد. تحولاتی که در زمینه روش های برداشت مو، بی حس کردن ناحیه برداشت ،طراحی خط رویش و بسیاری از موارد و لوازم تخصصی به وجود آمده، به بیماران نوید برخورداری از زیبایی موی طبیعی و همیشگی را می دهد.
نکته مهم در انجام کاشت مو، مهارت تکنسین های این عمل در استفاده از مینی گرفت ها و ظرافت در چیدمان و طراحی شمای کلی موی سر است .

انواع روش های کاشت مو:
کاشت مو به روش های اف یو تی ، اف آی تی و ترکیبی در کلینیک تخصصی بهروز انجام می شود.
روش اف یو تی:
در این روش جراح تیم کاشت با برداشتن نواری از پرمو ترین قسمت سر، منبعی از فولیکول های مو را در اختیار تکنسین های
کاشت قرار می دهد. پس از برش نواری موی مذکور، دو لبه پوست سر به وسیله بخیه به یکدیگر متصل می شوند .
مهارت در برش و ظرافت در بخیه، مهمترین فاکتور در این بخش از عمل کاشت است، زیرا امکان بروز اسکار )جای زخم( را در
آینده کاهش داده و رضایت بیشتر بیمار را به همراه خواهد داشت. در مرحله بعدی نوار موی جداا شده از سر بیمار، توسط تکنسینهای کاشت در قطعات بسیار کوچکی تقسیم می گردد. هدف از اینکار، به دست آوردن واحد های فولیکولار یا همان گرافت است .
گرافت یک تا چهار پیاز مو در خود دارد. به دلیل اهمیت محافظت از اجزای کامل پیاز مو، گرافت برداری به وسیله میکروسکوپ
انجام میشود و تکنسین ها با طیب خاطر اقدام به استخراج گرافت از مو می کنند در این روش مدت زمان عمل کاشت کوتاه تر شده و مشارکت تیم کاشت، بیمار در سریعترین مدت ممکن ترخیص می شود.
روش اف آی تی:
اف آی تی روشی نوین و پر طرفدار در کاشت مو است ابزار ویژه ای به نام پانچ گرافت های مو را تک به تک از پشت سر جدا میکنند در این شیوه به دلیل کاهش دخالت در تهیه گرافت امکان آسیب به آنها نسبت به روش اف یو تی کمتر است و به همین دلیل، بیمار مویی پر پشت تر خواهد داشت. از سویی به دلیل اینکه بانک مو به وسیله برش نواری آسیب نمیبیند اسکاری هم در پشت سر ایجاد نمی شود و بیمار از رضایت حداکثری برخوردر خواهد بود ضمن اینکه چون برش های گرافت ها به لایه های زیرین پوست وارد نمی شود امکان بروز عفونت های احتمالی کاهش قابل توجهی می یابد. همه این عوامل باعث می شود این روش طرفداران بسیاری داشته باشد.
روش ترکیبی یا کمباین متد:
گاهی برای دست یابی به حداکثر موفقیت روش های ذکر شده در بالا را با یکدیگر ترکیب می کنند . یعنی هم از ابزار پانچ بهره می گیریم و هم برش نواری پشت مو را خواهیم داشت. روش ترکیبی به این دلیل استفاده می شود که معایب روش اف یو تی به وسیله برداشت گرافت های مطمئن پوشیده شود و موهایی پرپشت و طبیعی برای بیمار به ارمغان بیاورد .