مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به صورت

مراقبتهای بعد از تزریق چربی به صورت

نکاتی که باید بعد از تزریق چربی به صورت رعایت کنید.

تزریق چربی فرآیندی است که طی آن بافت چربی از نقاطی از بدن که دارای چربی بیشتری است، جدا شده و به نقاط دیگری از بدن که دارای حجم کمتری هستند مانند صورت، دست، سینه‌ها و باسن تزریق می‌شود. این چربی‌ها معمولا با روش لیپوساکشن و از ناحیه شکم و ران گرفته می‌شوند. تزریق چربی به صورت برای رفع چین و چروک‌های پوست مانند خط لبخند، چروک دور چشم و پیشانی انجام می‌شود. همچنین برای برطرف کردن جای آکنه و پر کردن فرورفتگی‌های صورت در اطراف لب و چانه نیز بکار برده می‌شود. برای تزریق چربی به صورت از سوزن‌های بسیار باریک استفاده شده تا چربی به طور دقیق و یکنواخت در سطح زیرین پوست پخش شود. انجام این فرآیند بطور دوره‌ای نیاز به تکرار دارد چرا که چربی‌های تزریق شده بوسیله بدن جذب می‌شوند. مدت زمانی که اثر تزریق چربی به صورت می‌تواند دوام بیابد به مهارت پزشک، ناحیه‌ای که چربی تزریق شده است و به خصوصیات فردی بستگی دارد.

نکاتی که پس از لیپوساکشن و تزریق چربی لازم است مورد توجه قرار گیرد:

  • پس از عمل و به محض بهبود، اقدام به راه رفتن کنید تا از ایجاد تورم و لخته خون پیشگیری شود.
  • از کمپرس آب سرد بر روی ناحیه تحت درمان استفاده کنید تا از ایجاد تورم جلوگیری شود.
  • با پوشیدن یک گن منعطف در ناحیه‌ای که چربی‌ها استخراج شده است، تورم را کنترل کنید.
  • برای چند هفته از انجام فعالیت‌های شدید خودداری کنید.
  • در صورت مشاهده هر گونه عفونت یا خونریزی شدید یا افزایش درد ناگهانی با پزشک معالج تماس بگیرید.
  • حدود سه هفته پس از تزریق چربی، آثار تورم و کبودی از بین رفته و چهره فرد ظاهر می‌شود. در این زمان آرایش خفیف می‌تواند آثار کبودی باقی مانده را مخفی نگه دارد.

کلینیک بهروز ارائه دهنده خدمات متنوع در زمینه درمان ریزش مو و کاشت مو است. برای کسب اطلاعات بیش‌تر درباره کاشت مو در کلینیک بهروز می‌توانید روی لینک کلیک کنید.
برای دریافت اطلاعات تماس و تعیین وقت قبلی می‌توانید روی تماس با ما کلیک کنید.