تزریق ژل و همه آنچه که باید در مورد آن بدانید

کاربردهای تزریق ژل چیست؟

با تزریق ژل می‌توان چین و چروک‌ها و خطوطی که بر روی صورت ایجاد می‌شود را درمان کرد و از بروز علائم پیری جلوگیری نمود. اخیرا با تزریق ژل می‌توان عیب‌های ظاهری چانه و بینی را اصلاح کرد و همچنین گونه‌های برجسته و زیباتری داشت. تزریق ژل می‌تواند در سایر نقاط بدن مانند گردن و دست‌ها به منظور جوانسازی پوست انجام شود.

جنس ژل‌های تزریقی چیست؟

پرکاربردترین نوع ژل تزریقی از ماده‌ای به نام اسید هیالورونیک ساخته شده که بطور طبیعی در پوست نیز یافت می‌شود. با توجه به اینکه اسید هیالورونیک توانایی ذخیره رطوبت را دارد و ماده‌ای ژل مانند است می‌تواند به عنوان یک حجم دهنده مناسب پوست عمل کند. پس از تزریق، ژل جذب پوست می‌شود و مولکول‌های آب را در بافت پوست جذب خواهد کرد. نوع دیگری از ژل‌های برگشت ناپذیر نیز موجود است که بسیار کم کاربرد هستند زیرا این نوع ژل‌ها قابلیت جذب در بافت پوست را ندارند و ایجاد عوارض می‌کنند.

بهترین مارک ژل تزریقی چیست؟

انتخاب نوع ژل تزریقی به ناحیه مورد تزریق بستگی دارد. اما معمولا بسیاری از مارک‌های شناخته شده مانند Juvederm، Belotero، Restylane و Teosyal مورد استفاده قرار می‌گیرند. تمامی پزشکان کلینیک‌های معتبر، برای انجام تزریق ژل از برند‌هایی استفاده می‌کنند که مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) بوده که بسیار مطمئن هستند.

نتیجه تزریق ژل چیست؟

توجه به این نکته بسیار مهم است که خواسته شما تعیین کننده اصلی نتیجه کار است. پس بسیار مهم است که قبل از تزریق ژل حتما با پزشک خود صحبت کنید، به طور کامل خواسته‌های خود را بگویید و اطمینان حاصل کنید که پزشک خواسته شما را درک کرده باشد. البته توجه کنید که نتیجه حاصل از تزریق ژل در هر فردی و با توجه به ناحیه‌ مورد تزریق متفاوت است. ایجاد تورم و کبودی تا چند روز پس از انجام تزریق بسیار طبیعی است اما بلافاصله پس از تزریق، شما متوجه تغییر در حجم و ظاهر ناحیه تزریق شده خواهید شد. به طور تدریجی تورم و کبودی بهبود می‌یابد، ژل تزریق شده جذب پوست می‌شود و ظاهر طبیعی‌تری می‌گیرد. این روند بهبودی ممکن است تا دو هفته به طول بیانجامد.

قبل از انجام تزریق ژل باید به چه نکاتی توجه کنید؟

قبل از تزریق، برای انتخاب پزشک به طور کامل تحقیق کنید. از پزشک خود بخواهید عکس‌های قبل و بعد درمان بیماران خود را به شما نشان دهد. از نوع ژل استفاده شده در تزریق خود اطمینان حاصل کنید و دلیل انتخاب نوع ژل را از پزشک بپرسید. از پزشک بخواهید روند انجام عمل و میزان ژل تزریق شده و همچنین عوارض جانبی و خطرات احتمالی را برای شما توضیح دهد.

در صورتی که بعد از انجام عمل، نتیجه دلخواه را نگرفتید بدانید که دنیا به پایان نرسیده و شما می‌توانید به سادگی با پزشک ملاقات داشته باشید و او را در جریان احساس نارضایتی خود قرار دهید. با تشخیص و نظر پزشک می‌توانید ظاهر ناحیه‌ای که ژل تزریق شده است را اصلاح کنید. بهتر است بدانید ژلی که از ماده هیالورونیک اسید است به طور طبیعی توسط پوست تجزیه می‌شود. به طور متوسط این فرآیند ۱۲ ماه طول می‌کشد که این زمان به ناحیه ‌مورد درمان نیز بستگی دارد. برای نواحی‌ که حرکت بیشتری دارند مانند لب‌ها، بینی و گونه‌ها این زمان کمتر است.

اگر می‌خواهید در مورد تزریقات زیبایی بیشتر مطالعه کنید روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای دریافت اطلاعات تماس و تعیین وقت قبلی روی تماس با ما کلیک کنید.