بایدها و نبایدهای کاشت موی ابرو

کاشت موی ابرو روشی دائمی برای داشتن ابروهای زیبا

بدون شک ابروها نقش بسیار مهمی در زیبایی ظاهری فرد دارند. داشتن ابروهای پرپشت می‌تواند سایر بخش‌های صورت مانند چشم، بینی، دهان و حتی فک را هم متمایزتر کند. تغییر در شکل و اندازه ابروها منجر به تغییر چهره می‌گردد. لذا دانستن نکاتی در مورد ابروها و کاشت موی ابرو می‌تواند بسیار با اهمیت باشد. در این مطلب، برخی نکات مهم در مورد کاشت موی ابرو را توضیح می‌دهیم.

علل رایج ریزش ابرو چیست؟

عوامل متعددی در ریزش مو نقش دارند از جمله کشیدن بیش از حد مو، حوادث، بیماری‌های خاص و افزایش سن.

چه کسانی می‌توانند کاندید کاشت موی ابرو باشند؟

هر فردی که از کم پشتی ابروهای خود ناراضی است به شرطی که از سلامت عمومی برخوردار باشد و مبتلا به خونریزی حاد نباشد می‌تواند این عمل را انجام دهد.

آیا کاشت موی ابرو یک درمان دائمی است؟

بله، جراحی کاشت موی ابرو روشی دائمی بوده و ابروی کاشته شده رشدی مشابه با ابروهای طبیعی خواهد داشت.

موی مورد نیاز برای کاشت از کجا تهیه می‌شود؟

در موارد وجود کم پشتی جزئی می‌توان از موهای ابروی دیگر استفاده کرد. در موارد دیگر می‌توان از موهای پوشت گوش یا از نواحی بالای ران استفاده نمود. موهای این نواحی در خانم‌ها، از نظر ظاهری شباهت بیشتری با موهای ابرو دارند. در مورد آقایان که موهای ضخیم‌تری دارند می‌توان از نواحی دیگر نیز برداشت مو را انجام داد.

چه تعداد مو برای کاشت ابرو نیاز است؟

فرآیند کامل کاشت موی ابرو اغلب 50 الی 100 مو یا بیشتر نیاز دارد. این تعداد مو برای افراد مختلف متفاوت بوده و به شرایط افراد قبل از جراحی بستگی دارد.

جراحی کاشت موی ابرو چقدر زمان می‌برد؟

بطور معمول حدود 5 الی 6 ساعت زمان می‌برد.

دوره نقاهت جراحی کاشت موی ابرو چقدر است؟

با توجه به امکانات پیشرفته امروزی، حدود 48 ساعت پس از جراحی فرد می‌تواند به فعالیت‌های عادی بپردازد. البته باید توجه داشت از فعالیت‌های شدید و تماس جسم سخت با ابروها پرهیز شود. همچنین حین شستشو باید به آرامی این کار را انجام داد.

علاوه بر این باید در طول دوره نقاهت مصرف الکل و سیگار را ترک کرد و همچنین قبل از مصرف داروهای متفرقه با پزشک مشورت نمود.

عوارض جانبی و خطرات کاشت موی ابرو چیست؟

عوارض بسیار ناچیزی در این مورد گزارش شده است از جمله رویش مو در جهت نادرست.

چه موقع نتیجه نهایی کاشت موی ابرو قابل مشاهده است؟

باید توجه داشت که موهای کاشته شده طی 3 الی 5 هفته اولیه ممکن است بریزند. ریزش موها یک فرآیند کاملا عادی بوده و در ماه دوم موها مجددا شروع به رشد کرده و موهای جدید حدود 4 الی 6 ماه پس از جراحی بطور قابل ملاحظه‌ای رشد خواهند کرد.

برای اینکه موهای کاشته شده ظاهری طبیعی داشته باشند، فولیکول‌ها باید به طور جداگانه کاشته شوند. همچنین حین کاشت باید زاویه چرخش مو نیز مورد توجه قرار گیرد. زاویه مناسب حدود 25 الی 30 درجه است. چنانچه زاویه بیش از 30 درجه باشد باعث سیخ شدن مو می‌شود.

کلینیک بهروز ارائه دهنده خدمات متنوع در زمینه زیبایی، پوست و مو است. برای کسب اطلاعات بیش‌تر درباره خدمات مربوط به مو در کلینیک بهروز می‌توانید روی لینک کلیک کنید.
درصورت نیاز به مشاوره با پزشک می‌توانید از طریق تماس با ما اطلاعات تماس را دریافت کنید.