کاشت ابرو بهتر است یا تاتو؟

کدام روش را انتخاب می‌کنید: کاشت ابرو یا تاتو؟

ریزش موی ابرو ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد از جمله افزایش سن، چیدن بیش از حد مو، بیماری‌های تیروئید یا جراحت. اما زمانی که ریزش موی ابرو در حال رخ دادن است می‌توان کارهای مختلفی برای هر چه کمتر نمایان شدن این مشکل انجام داد. می‌توان اجازه داد تا مجددا موی ابرو بطور طبیعی رشد کرده و به حالت قبل برگردد، می‌توان با آرایش کردن آن را پوشاند یا می‌توان از روش‌هایی برای درمان طولانی مدت استفاده کرد. این درمان‌های طولانی مدت شامل کاشت ابرو و تاتوی ابرو هستند. در این مطلب به توضیح هر یک از روش‌های کاشت ابرو و تاتو می‌پردازیم تا بتوانید بهترین تصمیم را برای بازگرداندن زیبایی ابروهای خود بگیرید.

کاشت ابرو چیست؟

چنانچه بدنبال یک روش درمان دائمی و بادوام هستید که موهای طبیعی در محل ابرو داشته باشید، کاشت ابرو تنها راه قطعی است. در این روش موهایی از سر، بطور معمول پشت گوش، جدا شده و در محل ابروها کاشته می‌شود. از آنجا که این موها مربوط به خود فرد است، ظاهر نهایی کاملا طبیعی و زیبا است.

در این روش، ابتدا ناحیه‌ای که قرار است مو کاشته شود بوسیله پزشک متخصص مشخص می‌شود تا شکل و سایز ابرو مطابق میل و انتظار فرد گردد. سپس بر اساس سایز و شکل، تعداد 50 الی 300 پیوند در محل ابرو صورت می‌گیرد که هر پیوند ممکن است شامل یک یا دو تار مو باشد. این فرآیند، بسیار پیچیده بوده و ممکن است تا 6 ساعت زمان ببرد که این زمان طولانی مربوط به دقت بالای مورد نیاز برای کاشت در جهت، زاویه و قوس مناسب هر مو است.

پس از کاشت مو بعضی افراد ممکن است احساس قرمزی، تورم و کبره بستن داشته باشند. به علت تورم ممکن است تقریبا به مدت یک هفته نیاز به مرخصی از کار وجود داشته باشد. نتیجه نهایی کاشت ابرو 6 الی 12 ماه پس از عمل قابل مشاهده خواهد بود. مانند کاشت موی سر در اینجا نیز پس از کاشت اولیه ممکن است موها بریزند اما پس از چند ماه مجددا رشد خواهند کرد.

تاتو چیست؟

تاتوی ابرو روشی است که در سال‌های اخیر به علت تولید رنگ‌های بهتر و بادوام‌تر، مورد توجه قرار گرفته است. در این روش بوسیله دست یا ماشین، خطوط مشخص شده‌ای در ابروها بطور دقیق با رنگ پر می‌شود بطوری که ظاهری شبیه به تار مو ایجاد کند. بطور کلی تاتو یک روش پزشکی محسوب نمی‌شود لذا عمدتا در سالن‌های آرایشی انجام می‌گردد.

در این روش نیز طی هفته اول ممکن است بعضی افراد احساس تورم یا قرمزی داشته باشند که به سرعت برطرف می‌شود. تاتو در مقایسه با کاشت ابرو هزینه کمتری داشته و زمان انجام کوتاه‌تری دارد. اما ماندگاری آن کمتر است. شدت رنگ‌ها معمولا تا 40% کم می‌شود، به طوری که هر 1 الی 3 سال نیازمند تکرار مجدد است.

انتخاب بین کاشت ابرو یا تاتو به تمایل فرد برای انتخاب یک راه حل درمان دائمی یا موقتی دارد. با این حال باید به این نکته توجه داشت که در کاشت ابرو به علت استفاده از موهای طبیعی و در نتیجه ایجاد ابرویی پر پشت، ظاهر ابرو کاملا طبیعی بوده و حتی فرد جوان‌تر به نظر خواهد رسید.

کلینیک بهروز ارائه دهنده خدمات متنوع درمانی است. برای کسب اطلاعات بیش‌تر درباره خدمات کلینیک بهروز می‌توانید روی لینک کلیک کنید.
برای دریافت اطلاعات تماس و تعیین وقت قبلی می‌توانید روی تماس با ما کلیک کنید.