لیفت صورت با نخ و هر آنچه که باید درباره آن بدانید.

لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ يک عمل زیبایی ظریف است که با بالاکشیدن پوست و تحریک کلاژن‌سازی موجب کاهش آثار سالخوردگی و افتادگی پوست می‌شود. لیفت صورت با نخ روشی کم‌تهاجم برای جوان‌سازی پوست است که خطرات و دوره نقاهت مربوط به عمل جراحی را به دنبال ندارد.

انواع نخ‌های مورد استفاده در لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ به وسیله دو نوع نخ قابل انجام است:

نخ‌های معلق (خاردار): این نخ‌ها تحت بی‌حسی موضعی زیر پوست قرار می‌گیرند و پوست را بالا می‌کشند. مخروط‌های کوچکی روی این نخ‌ها وجود دارد که به محکم شدن آن‌ها زیر پوست کمک می‌کند. اثر این نوع لیفت صورت با نخ معمولا بین ۱ تا ۲ سال باقی می‌ماند. از این نوع نخ‌ها می‌توان به نخ‌های PDO و سیلوئت اشاره کرد.

نخ‌های صاف: نخ‌های صاف نیز در لایه‌های زیرین پوست قرار می‌گیرند ولی برای محکم شدن باید به یک نقطه پایانی متصل شوند.

  • نخ PDO

استفاده از نخ‌های PDO در لیفت صورت با نخ ، با بالا کشیدن پوست و تحریک کلاژن‌سازی موجب رفع افتادگی پوست، جوانسازی و محکم شدن پوست می‌شود. نخ‌های PDO‌ از جنس پلی دی اکسان وان هستند، این همان ترکیبی است که در تولید نخ بخیه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  • نخ سیلوئت

نخ سیلوئت ، نخ قابل جذب در بدن از جنس پلی ای لاکتیک اسید (PLLA) است. این ترکیب نیز در تولید نخ بخیه، ابزارهای ارتوپدی و درمان‌های پزشکی پرکاربرد است.

لیفت صورت با نخ چگونه انجام می‌شود؟

لیفت صورت با نخ بسیار سریع انجام می‌شود و بسته به تعداد نواحی تحت درمان و نوع نخ، بین ۳۰ دقیقه تا دو ساعت طول می‌کشد.

  • نخ معلق

با استفاده از یک سوزن توخالی مانند سوزن اسپاینال، برش‌های کوچکی به اندازه ۲-۱ میلی متر روی پوست ایجاد شده و مسیر عبور نخ روی صورت کشیده می‌شود. سپس نخ‌های خاردار در لایه چربی زیر پوست کاشته می‌شوند.

روی سطح نخ‌های خاردار مخروط‌های بسیار کوچک میکروسکوپی وجود دارند که به پوست متصل شده و به آرامی پوست را بالا می‌کشند تا در محل مناسب قرار گیرد. سپس نخ اضافه چیده شده و روی سطح پوست چیزی مشاهده نمی‌شود.

در لیفت صورت با نخ ، تعداد نخ‌های مورد نیاز به تعداد نواحی تحت درمان (ابرو، غبغب و گردن) بستگی دارد، برای مثال برای لیفت کامل صورت تقریبا به ۱۸ نخ نیاز است.

  • نخ صاف

نخ‌های صاف با استفاده از سوزن استاندارد وارد لایه زیر پوستی می‌شوند. برای اینکه نخ‌های صاف در زیر پوست محکم شده و بتوانند پوست را بالا بکشند باید به یک نقطه پایانی مانند جمجمه یا ساختار ثابتی در صورت وصل شوند. با توجه به اینکه لیفت نخ در کدام قسمت از صورت یا بدن انجام شود، نقطه پایانی انتخاب می‌شود. بنابراین باید با توجه به آناتومی صورت، نقطه پایانی به گونه‌ای انتخاب شود که پس از لیفت صورت با نخ دچار افتادگی یا تغییر شکل نشود.

نتیجه درمان پس از لیفت صورت با نخ

با باقی ماندن نخ‌ها زیر پوست، جراحت‌های بسیار کوچکی زیر پوست ایجاد می‌شود که با تحریک کلاژن‌سازی به انقباض بافت و محکم شدن پوست کمک می‌کند. بعد از ۶ ماه نخ‌ها در بدن جذب شده و کلاژن‌سازی در اوج خود قرار می‌گیرد، این زمانی است که بیشترین نتیجه را از درمان خود مشاهده می‌کنید. آثار این درمان ۳-۲ سال باقی می‌ماند.

چه کسانی نامزد مناسبی برای لیفت صورت با نخ هستند؟

بهترین بازه سنی برای لیفت صورت با نخ ۳۰ تا ۶۰ سالگی است، البته این سن تا حد زیادی به نوع پوست فرد بستگی دارد. لیفت صورت با نخ برای افرادی مناسب است که دچار افتادگی جزئی در گردن و صورت شده‌اند، ولی برای درمان افتادگی شدید پوست باید از روش‌های جراحی پیچیده‌تر بهره برد.

برای مشاوره تخصصی می‌توانید با ما در ارتباط باشید.