لیفت صورت با نخ چه کاربردها و مزایایی دارد؟

لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ چگونه انجام میشود؟

لیفت صورت یک روش کم خطر برای برطرف کردن افتادگی پوست صورت است. لیفت صورت با نخ در مقایسه با لیفت با جراحی متفاوت بوده و تغییرات ملایمی ایجاد می‌کند به گونه‌ای که برای مدتی نیاز فرد به جراحی را برطرف خواهد کرد. مهمترین مزیت این روش عدم ایجاد زخم‌های ظاهری و دوره بازگشت سریع فرد به فعالیت‌های روزانه است. در روش لیفت صورت با نخ شکاف‌های بسیار کوچکی در نقاط خاصی از صورت ایجاد شده، سپس سوزن‌های خاصی در این نقاط قرار داده می‌شود که نخ را زیر سطح پوست منتقل می‌کند و از دو طرف محکم نگه می‌دارد.

تکنیک‌های مختلفی برای تزریق نخ وجود دارد اما بطور متوسط حدود 2 الی 20 نخ در این روش بکار برده خواهد شد. روش لیفت صورت با نخ یک تکنیک جدید است و در این روش عموماً از نخ‌های دایمی استفاده می‌شود. با این حال در تکنیکی جدیدتر از نخ‌هایی قابل جذب استفاده می‌شود. در اثر افزایش سن و کاهش تولید الاستین و کلاژن از استحکام و خاصیت کشسانی پوست کاسته می‌شود. این نخ‌ها به تقویت فیبروزیز و ایجاد کلاژن کمک می‌کنند. کلاژن‌های ایجاد شده همانند یک اسکلت جدید استحکام پوست را سبب می‌شود. به نظر می‌رسد در اثر فیبروزیز، سلول‌های پوست اقدام به ترشح هیالورونیک اسید می‌کنند، این ماده با جذب آب در ناحیه سبب سفتی و ثبات پوست می‌گردد. از طرفی با عبور سوزن و نخ از مویرگ‌های پوست، با ورود خون به نواحی آسیب دیده، مواد غذایی و اکسیژن نیز برای ترمیم به آن ناحیه منتقل شده که علاوه بر ترمیم باعث ایجاد ظاهری جوان‌تر نیز می‌شود. با این حال در این ناحیه ممکن است تورم و سوزش نیز احساس شود که می‌تواند تا حدودی سبب ناراحتی گردد.

لیفت صورت با نخ برای چه افرادی مناسب‌تر است؟

  • افراد در سنین 30 الی 40 سال. افراد بالای 50 سال نیز می‌توانند از لیفت صورت با نخ بهره‌مند شوند اگر پوست آن‌ها بیش از اندازه شل نشده باشد.
  • برای بهبود ظاهری از طریق بر طرف کردن آثار ناشی از پیری زودرس در صورت و گردن.
  • برای ایجاد تغییرات ملایم در صورت و گردن و نه تغییرات بزرگ و ناگهانی.
  • برای حصول سریع نتایج در حالی که زمان کافی برای جراحی لیفتینگ در اختیار نباشد.

نکات مهم پس از لیفت صورت با نخ

حدود چند ساعت پس از جایگذاری نخ، فرد می‌تواند به منزل برگردد و حدود 2 الی 3 روز پس از آن می‌تواند به فعالیت‌های روزانه خود بپردازد. قرارگیری و جایگیری مناسب نخ در زیر پوست حدود یک هفته طول خواهد کشید. طی این دوران برای پیشگیری از مشکلات احتمالی، رعایت برخی نکات ضروری خواهد بود:

  • در 24 ساعت ابتدایی، ترجیحاً از صحبت کردن پرهیز گردد تا التهابات سریع‌تر بهبود یابند.
  • از جویدن در 24 ساعت ابتدایی پرهیز شود و در هفت روز اول، از مواد غذایی استفاده شود که نرم بوده یا آبکی‌اند.
  • در 24 ساعت اول سعی شود سر همواره بالا نگه داشته شود تا از تورم پیشگیری گردد.
  • برای کاهش درد می‌توان از مسکن‌های خوراکی استفاده کرد.
  • در روزهای اول، ترجیحاً فعالیت‌های سبک انجام شود و فعالیت‌های سنگین‌تر پس از هفته اول انجام شود.
  • به مدت سه هفته از انجام ماساژ صورت پرهیز گردد.

برای دریافت اطلاعات تماس و تعیین وقت قبلی می‌توانید روی تماس با ما کلیک کنید.