چه عواملی در کاشت مو موثر هستند؟

عوامل مؤثر در کاشت مو

قبل از اقدام برای کاشت مو لازم است فاکتورهای تاثیرگذار در موفقیت کاشت مو را بشناسید. گاها افراد از عدم موفقیت کاشت مو گلایه می‌کنند. آگاهی از عوامل موثر در کاشت نه تنها سطح انتظار فرد را متعادل می‌کند بلکه حتی به موفقیت روش هم کمک می‌کند. از جمله مهمترین فاکتورهای موثر عبارتند از:

  • سن: طاسی آندروژنتیک یا همان الگوی طاسی مردانه، نوعی ریزش موی ادامه‌دار و گسترش پذیر است. پیش بینی میزان طاسی آینده در افراد جوان بسیار مشکل است. لذا اگر در سنین 20 الی 30 سال هستید، پیش بینی میزان مویی که از دست خواهید داد غیر ممکن است. لذا پیوند مو در این سنین ممکن است با گذر زمان نتایج ناراضی کننده به همراه داشته باشد. حتی ممکن است نیاز به کاشت موی ترمیمی برای جبران موه‌های تازه ریخته شده وجود داشته باشد.
  • الگوی ریزش مو: مشخص بودن الگوی ریزش مو، در مورد شناسایی ناحیه بانک مو (دهنده مو) و میزان سطح تحت تیمار کمک می‌کند.
  • وراثت: میزان ریزش مو می‌تواند با بررسی الگوی طاسی در خانواده تا حدودی تعیین شود. این الگو همچنین به جراح کمک می‌کند تا تخمینی از میزان گسترش ریزش موی فرد در آینده و ترمیم مورد نیاز آن داشته باشد.
  • خصوصیات مو: قطر و رنگ مو و شکل جمجمه از جمله آیتم‌هایی است که قبل از پیوند مو باید در نظر داشت. در نظر گرفتن این خصوصیات در حفظ جنبه‌های زیبایی ظاهری فرد پس از کاشت مو ضروری است.
  • سلامت عمومی بدن: داشتن سلامت عمومی قبل از کاشت مو مهم است. از آنجا که پروسه کاشت مو نیاز به بیهوشی دارد، فرد باید قادر به سازگار شدن با شرایط باشد. لازم است جراح از سوابق پزشکی فرد مطلع باشد.
  • شرایط فیزیولوژیک: متاسفانه در بسیاری از افراد، ریزش مو ناشی از عادات نادرست آن‌ها مانند کشیدن و کندن دائمی مو است. این رفتار ممکن است ناشی از اختلالات فیزیولوژیک در فرد باشد. لذا پیش از کاشت مو چنین اختلالاتی باید برطرف شود.
  • سابقه کاشت موهای قبلی: بسیاری افراد پیش از آنکه به متخصص مراجعه کنند، اقدام به درمان سرخود می‌کنند. لذا اگر قبلا سراغ انواع روش‌های مکمل و جایگزین رفته‌اید لازم است آن را با متخصص در جریان بگذارید.
  • مهارت متخصص: طراحی نحوه کاشت مو در رسیدن به نتایج مطلوب حیاتی است. لذا تجربه و مهارت متخصص نیز بسیار ضروری خواهد بود. میزان زخمی که در ناحیه دهنده مو ایجاد می‌شود و تکنیک مورد استفاده در تهیه گرفت مو نیز در رضایتمندی از روش موثر است.

برای کسب اطلاعات در رابطه با خدمات کلینیک بهروز روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای دریافت اطلاعات تماس و تعیین وقت قبلی روی تماس با ما کلیک کنید.