چگونه پس از لیزر موهای زائد از پوست خود مراقبت کنیم؟

لیزر موهای زائد روشی دائمی برای از بین بردن مزاحمین همیشگی

لیزر موهای زائد برای رهایی از موهای ناخواسته تمام نواحی بدن، روشی است که به سرعت معروف شد. لیزر موهای زائد یک روش دائمی برای از بین بردن موهای زائد است. برای پوست‌های روشن با موهای تیره نتیجه بهتری به دنبال دارد، زیرا موهای تیره انرژی لیزر را بیشتر دریافت می‌کنند. این روش با هدف قرار دادن فولیکول‌های مو (ریشه مو)، یک اشعه لیزر به سمت آن می‌فرستد و فولیکول‌های مو را می‌سوزاند. به همین دلیل ممکن است منجر به سوزش پوست شود. بنابراین پس از لیزر موهای زائد باید از پوست خود در برابر سوختگی و سوزش مراقبت کنید.

مراقبت‌های بعد از لیزر موهای زائد

انتظار خارش پوست را داشته باشید.

برای جلوگیری از قرمزی و حساسیت بلافاصله پس از لیزر موهای زائد از ژل آلوئه‌ورا استفاده کنید. کمی سوزش و خارش پوست تا ۲۴ ساعت بعد طبیعی است. استفاده از لوسیون آلوئه‌ورا یا پماد هیدروکورتیزون به کاهش این علائم کمک می‌کند.

از قرمزی پوست تعجب نکنید.

بعد از لیزر موهای زائد ، قرمزی، خونریزی زیر پوستی و احساسی مشابه آفتاب سوختگی در ناحیه تحت درمان طبیعی است که بعد از ۵ تا ۷ روز بهبود می‌یابد. در صورت نیاز از کمپرس آب یخ استفاده کنید.

ضد آفتاب را فراموش نکنید.

به هیچ عنوان از مصرف ضد آفتاب غفلت نکنید. در صورت عدم استفاده از ضد آفتاب، درد و ناراحتی ناشی از آفتاب سوختگی در انتظار شما خواهد بود. اگر پوست در معرض آفتاب قرار می‌گیرد، یک لایه ضخیم ضد آفتاب بزنید تا به خوبی از پوست در برابر آفتاب سوختگی محافظت کنید. علاوه بر این مصرف ضد آفتاب با جلوگیری از تیره شدن پوست، موجب ارتقای نتایج حاصل از لیزر موهای زائد می‌شود.

از ریختن موها نترسید.

موهای ناحیه درمان شده، دو تا سه هفته بعد شروع به ریزش می‌کنند. نگران نباشید، این حالت کاملا طبیعی است. خوشحال باشید و با موهای زائد خداحافظی کنید.

برای تسریع این فرآیند، ۷۲-۴۸ ساعت بعد با استفاده از یک لیف نرم یا اسفنج حمام به آرامی پوست را ماساژ دهید. از لیف خیلی زبر یا اسکراب بدن استفاده نکنید. فراموش نکنید که پدر این لحظه پوست بدن شما حساس می شود.

موهای زائد را از ریشه نکنید.

به کندن موها فکر نکنید. موچین را دور بیندازید. هر چند بار که می‌خواهید موهای خود را با تیغ، ژیلت و کرم‌های موبر اصلاح کنید ولی از موچین، اپیلاسیون و دیگر روش‌هایی که مو را از ریشه خارج می‌کنند بپرهیزید. اگر موها را از ریشه خارج کنید، لیزر موهای زائد نمی‌تواند روی فولیکول موها اثر بگذارد و درمان بی‌نتیجه خواهد ماند.

با آب داغ حمام نکنید.

به مدت ۲ تا ۳ روز پس از لیزر موهای زائد از دوش گرفتن با آب داغ، برنزه کردن، سونا، وان آب گرم، فعالیت‌های شدید و ماساژ اجتناب کنید. دریافت گرمای زیاد پس از لیزر موهای زائد موجب می‌شود برای درمان به تعداد جلسات بیشتری نیاز داشته باشید که می‌تواند واکنش‌های منفی پوست را به دنبال داشته باشد.

آرایش نکنید.

حداقل به مدت ۵ روز پس از لیزر موهای زائد از آرایش کردن ناحیه تحت درمان بپرهیزید. تنها با مرطوب کردن این ناحیه به کاهش پوست‌ریزی آن کمک کنید.

برای مشاوره تخصصی می‌توانید با ما در ارتباط باشید.