برای کاشت مو چه شرایطی لازم است؟

کاشت مو Hair transplant

چه کسانی شرایط لازم برای کاشت مو را دارند؟

اکثر افرادی که از ریزش مو یا طاسی رنج می‌برند و سلامت کلی آن‌ها خوب است، برای کاشت مو مناسب هستند. ریزش مو الگوهای مختلفی از ریزش سرتاسری مو تا طاسی کامل را در بر می‌گیرد. بهترین افراد برای کاشت مو کسانی هستند که هنوز به طور کامل طاس نشده‌اند. افرادی که الگوی طاسی آن‌ها بیانگر آن است که هرگز به طور کامل طاس نمی‌شوند.

در مشاوره پیش از جراحی کاشت مو چه مواردی بررسی می‌شود؟

پزشک در جلسه مشاوره، با تعیین چگالی پیاز مو و شلی پوست سر (laxity)، شرایط لازم برای کاشت مو را بررسی می‌کند. چگالی بالای پیاز مو بیانگر آن است که هر واحد فولیکولار شامل چند پیاز مو است، در حالی که چگالی پایین یعنی در هر واحد فولیکولار تنها یک پیاز مو موجود است. همچنین اگر پوست سر شخصی خیلی شل باشد، می‌توان نوار موی ضخیمی را از پوست سر جدا کرد، در حالی که اگر پوست سر سفت باشد تنها می‌توان نوار باریکی از پوست سر جدا کرد.

اگر تمایل دارید درباره کاشت مو مطالب بیش‌تری مطالعه کنید، اینجا کلیک کنید.

فاکتورهای اساسی در پیش‌بینی موفقیت کاشت مو کدامند؟

 سن

این درمان در همه سنین امکان پذیر است، ولی در افراد خیلی جوان باید برای بازگرداندن خط رویش احتیاطاتی رعایت شود. زیرا در جوانان الگوی ریزش مو هنوز به طور کامل شکل نگرفته و ممکن است فرد پس از آن دوباره دچار ریزش شود. بیماران بالای ۳۰ سال بهترین گزینه هستند، زیرا الگوی طاسی آن‌ها به طور کامل مشخص شده و معمولا نتایج حاصل از کاشت مو در آن‌ها دائمی است.

 وضعیت سلامتی

بیمار باید پیش از در نظر گرفتن هر نوع جراحی، سلامت خود را بررسی کند. در این نوع جراحی هم به منظور کاهش عوارض باید ابتدا بیماری‌های حاد درمان شوند و بیماری‌هایی مثل دیابت و داروهایی مانند رقیق کننده‌های خون که بر روی نتیجه کار تاثیر منفی می‌گذارند، با پزشک مطرح شوند.

 سبک زندگی

سبک زندگی سالم یعنی تغذیه مناسب، ورزش منظم و پرهیز از استرس تنها به ما کمک نمی‌کند احساس بهتری داشته باشیم، بلکه نکته کلیدی در موفقیت کاشت مو نیز هست. سبک زندگی سالم با تقویت سیستم ایمنی فرد موجب کوتاه شدن دوره بهبود، کاهش تورم و کاهش خطر عفونت پس از کاشت مو می‌شود.

 الگوی ریزش مو

فاکتور مهم دیگر، شدت ریزش مو یا چگالی پیاز مو در هر نوار مو است. در الگوی ریزش شدید مو (کلاس ۳ الگویLudwig  برای ریزش مو در زنان و کلاس ۷ الگوی Norwood  برای ریزش مو در آقایان) تعداد پیازهای مو، نتیجه را نیز تعیین می‌کند.

 تعهد به مراقبت‌های بعد از کاشت مو

فاکتور مهم دیگر در پیش‌بینی میزان موفقیت در کاشت مو، تعهد بیمار به اجرای دستورالعمل‌های پزشک است. پیگیری صحیح دستورالعمل‌های پزشک بعد از جراحی موجب کاهش خطر عفونت، ترمیم سریع‌تر و به طور کلی کاهش عوارض می‌شود. موهای کاشته شده به طور طبیعی و درست مانند موهای دیگر رشد می‌کنند و به محض اینکه پوست سر به طور کامل بهبود یافت، بیمار از نتایج زیبایی بهره‌مند می‌گردد.

برای مشاوره تخصصی می‌توانید با ما در ارتباط باشید.
برای آگاهی از خدمات کاشت مو در کلینیک بهروز، اینجا کلیک کنید.