جوانسازی پوست صورت با روش‌های ساده و مؤثر

جوانسازی پوست صورت با روش‌های ساده و مؤثر

درمان‌های خانگی برای جوانسازی پوست صورت

پوست سالم باعث زیبایی فرد شده و نشانه سلامتی است. با افزایش سن پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و خطوط نازک، لکه و چین و چروک بر روی پوست ظاهر می‌شود. عوامل زیادی چون آلودگی، مراقبت نادرست روزانه از پوست، قرار گرفتن در معرض اشعه مضر خورشید، تغذیه نامناسب، کمبود آب در بدن، استرس، سیگار کشیدن، مصرف بیش از حد الکل و خواب ناکافی سبب می‌شود که پوست شادابی خود را از دست دهد. با این وجود، تغییر در سبک زندگی و انجام درمان‌های خانگی ساده‌ برای جوانسازی پوست صورت بسیار موثر است. در این مطلب، درمان‌های خانگی جوانسازی پوست صورت توضیح داده شده است.

آبلیمو. آبلیمو با کاهش لکه‌ها و سایر علائم پیری به جوانسازی پوست صورت کمک می‌کند. ویتامین C موجود در لیمو یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است که به محافظت از پوست در مقابل آسیب‌های رادیکال آزاد کمک می‌کند. به علاوه خواص سفیدکنندگی آن به بهبود کلی پوست کمک می‌کند.

  • چند قطره عسل را بر روی نصف لیمو بریزید آن را به آرامی بر روی پوست خود بمالید. 10 دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید و سپس صورت خود را بشویید. این کار را دو بار در هفته انجام دهید.
  • همچنین می‌توانید آب یک لیمو را بر روی پوست خود بمالید. 15 دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید سپس با آب سرد بشویید. این کار را یک یا دو بار در هفته انجام دهید.
  • گزینه دیگر این است که ترکیبی از یک قاشق غذاخوری آبلیمو، سفیده تخم مرغ به همراه نصف قاشق غذاخوری خامه را بر روی پوست خود بمالید. 15 دقیقه صبر کنید، سپس با آب سرد بشویید. این کار را یک تا دو بار در هفته انجام دهید.

خیار. آب خیار برای آبرسانی به پوست بسیار مفید است. به علاوه خاصیت آنتی‌اکسیدانی خیار به جوانسازی پوست صورت کمک می‌کند.

  • مخلوطی از دو قاشق خیار رنده شده و نصف فنجان ماست را بر روی صورت و گردن خود بمالید و بعد از بیست دقیقه با آب گرم بشویید. از این ماسک صورت دو بار در هفته استفاده کنید.
  • همچنین می‌توانید به مقدار مساوی خیار رنده شده و هندوانه را ترکیب کرده و چند قطره به آن آبلیمو اضافه کنید و سپس بر روی پوست خود قرار دهید. هنگامی که ترکیب بر روی صورت خشک شد صورت خود را با آب گرم بشویید. این کار را یک بار در هفته انجام دهید.

انبه. انبه سرشار از ویتامین A، C و ویتامین E است. انبه خاصیت آنتی‌اکسیدان دارد و سبب جوانسازی پوست صورت می‌شود. انبه باعث می‌شود پوست صاف، نرم و مرطوب شود. همچنین در درمان آکنه، لکه‌های صورت و دیگر مشکلات مشابه مفید است.

  • دو قاشق غذاخوری انبه پخته شده را با یک قاشق غذاخوری عسل و نصف قاشق چایخوری آب مخلوط کرده و یک بار در هفته از این ماسک صورت استفاده کنید.

موز. موز برای جوانسازی پوست صورت به خصوص پوست خشک بسیار مناسب است چرا که باعث آبرسانی به پوست می‌شود و به از بین بردن خطوط ریز، چین و چروک و نشانه‌های پیری کمک می‌کند.

  • یک موز کوچک رسیده را با دو قاشق غذاخوری خامه و یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی مخلوط کرده و خمیر را 30 دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید و سپس با آب گرم بشویید.

ماست. ماست برای جوانسازی پوست صورت بسیار مفید است. اسید لاکتیک موجود در ماست مانند یک پاک‌کننده طبیعی عمل می‌کند. ماست می‌تواند درخشندگی پوست شما را بازگرداند.

  • دو قاشق چایخوری عسل را در دو قاشق غذاخوری ماست مخلوط کنید. آن را روی صورت خود قرار دهید، 15 دقیقه صبر کنید سپس آن را با آب سرد بشویید. چند بار در هفته از این ماسک می‌توانید استفاده کنید.

پوست پرتقال. پوست پرتقال سرشار از ویتامین C، اسید سیتریک و سایر آنتی اکسیدان‌ها است. پوست پرتقال، پوست را سالم و جوان می‌کند و به سفت کردن پوست کمک می‌کند.

  • یک قاشق چایخوری از پودر پوست پرتقال و دو قاشق چایخوری آرد و آب را مخلوط کرده و سپس خمیر را بر روی دست‌ها، گردن و صورت خود قرار دهید. 15 دقیقه صبر کنید، سپس آن را با آب گرم بشویید. یک یا دو بار در هفته از این ماسک استفاده کنید.

کلینیک بهروز ارائه دهنده خدمات متنوع در زمینه زیبایی، پوست و مو است. برای کسب اطلاعات بیش‌تر درباره خدمات مربوط به مو در کلینیک بهروز می‌توانید روی لینک کلیک کنید.
درصورت نیاز به مشاوره با پزشک می‌توانید از طریق تماس با ما اطلاعات تماس را دریافت کنید.