موهای کاشته شده چگونه رشد می‌کنند؟

رشد موهای کاشته شده

پس از انجام کاشت مو، شما می‌توانید بلافاصله خط موی جدید را مشاهده کنید، اما برای رسیدن به نتیجه نهایی باید برای مدت زمان بیشتری صبور باشید. توجه به این نکته ضروری است که موهای هر فرد با دیگری متفاوت است. این بدین معنی است که در یک فرآیند کاشت موی یکسان، نتیجه کاشت موی هر فرد منحصر به خودش است. موی شما سرعت رشد طبیعی خود را دارد و پس از انجام کاشت نیز با همان سرعت طبیعی خود رشد می‌کند. این روند پس از عمل کاشت مو تغییری نخواهد کرد و دکمه جادویی برای سرعت بخشیدن به رشد موهای کاشته شده وجود نخواهد داشت. برای درک چگونگی رشد موهای کاشته شده پس از انجام کاشت مو، ابتدا باید به چرخه رشد موی خود دقت کنید. زیرا پس از این نیز موی شما همانگونه رشد خواهد کرد.

دوره فعال رشد مو به عنوان فاز anagen شناخته می‌شود و این در حالیست که سلول‌های موجود در فولیکول مو (محل رشد مو) به سرعت در حال تقسیم شدن هستند. به این ترتیب، مو به طور متوسط در هر چهار هفته حدود یک سانتیمتر رشد می‌کند. هنگامی که موهای شما سالم‌اند و در حال نازک شدن نیستند، ۹۰ درصد از آن‌ها در این فاز رشد خواهند بود. بعد از این دوره فعال رشد مو، موهای شما به فاز catagen وارد می‌شوند (یک دوره گذرا که در آن رشد مو متوقف می‌شود) و سپس وارد فاز telogen خواهد شد که در آن موهای شما می‌ریزد. ریزش مو و نازک شدن مو زمانی اتفاق می‌افتد که این چرخه دچار اختلال شود و این بدان معناست که موها زمان کمتری در فاز فعال رشد مو یعنی فاز anagen قرار می‌گیرند.

پس از انجام کاشت مو، موهای کاشته شده شما این چرخه رشد مو را دقیقا تکرار می‌کنند. یعنی دقیقا با همان روند پیش از پیوند، رشد می‌کنند. چند هفته پس از درمان، اکثر بیماران متوجه خواهند شد که برخی از موهای کاشته شده ریزش پیدا می‌کنند که این امر کاملا طبیعی است و جایی برای نگرانی در این مورد وجود ندارد. علت ریزش مو این است که فولیکول مو برای مدت کوتاهی، بیش از حد از منبع تغذیه خود استفاده می‌کند. فولیکول‌ها و موهای کاشته شده در معرض خطر هستند و اغلب بیماران سه تا چهار ماه پس از اینکه ریزش موها قطع شد، شاهد رشد موهای جدید خود خواهند بود. توجه داشته باشید که زمان رسیدن به نتیجه نهایی در هر فردی کاملا متفاوت است. به یاد داشته باشید که موها به طور غیر همزمان رشد می‌‌کنند و در یک زمان خاص ممکن است هر یک از تارهای مو در فازهای مختلف چرخه رشد باشند. نتایج اولیه، 4 تا 6 هفته پس از عمل کاشت مو مشهود خواهد شد، اما نتیجه نهایی تا زمان حداقل 5 تا 6 ماه بعد از درمان قابل مشاهده نخواهد بود. برخی از بیماران، با توجه به نوع موهای طبیعی خود، 18 ماه پس از کاشت نتیجه درمان را مشاهده می‌کنند و ممکن است دچار احساس ناامیدی شوند. تنها راه حل این است که زیر نظر پزشک خود باشند و چکاپ‌های بعد از درمان را انجام دهند تا اطمینان یابند که نتیجه عمل کاشت موی آن‌ها، با گذشت زمان بهبود یافته است.

اگر می‌خواهید در مورد مراقبت‌های لازم بعد از کاشت مو مطالعه کنید روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای دریافت اطلاعات تماس و تعیین وقت قبلی روی تماس با ما کلیک کنید.