نکاتی که قبل از لیزر موهای زائد باید دانست.

قبل از لیزر موهای زائد نکات زیر را در نظر بگیرید:

از قرار گرفتن تحت تابش خورشید و برنزه کردن بپرهیزید.

آفتاب سوختگی یا برنزه کردن احتمال عوارض جانبی مانند تغییر رنگ پوست را افزایش می‌دهد، بنابراین قبل از لیزر موهای زائد اطمینان حاصل کنید که آثار برنزگی از پوست شما محو شده است.

قبل از لیزر موهای زائد، موها را از ریشه نکنید.

لیزر موهای زائد روی فولیکول موها تاثیر می‌گذارد. بنابراین روش‌هایی مثل بند انداختن، اپیلاسیون، الکترولیز و به طور کلی خارج کردن موها از ریشه با آسیب رساندن به فولیکول مو، لیزر را بی‌فایده می‌کند. باید حداقل ۳ هفته قبل از لیزر موهای زائد از خارج کردن موها از ریشه بپرهیزید. روشن کردن موها نیز با لیزر موهای زائد تداخل دارد و هرچه موها تیره‌تر باشند، با لیزر نتیجه بهتری دریافت می‌کنید.

یک یا دو روز قبل از لیزر موهای زائد، موها را بتراشید.

تارهای بلند مو با جذب انرژی لیزر از رسیدن اشعه لیزر به ریشه مو جلوگیری می‌کنند. برای رفع این مشکل باید یک یا دو روز قبل از لیزر موهای زائد، موهای ناحیه مورد نظر را تراشید. به همان اندازه که خارج کردن موها از ریشه بد است، تراشیدن مو نتایج مثبتی به همراه دارد و توصیه می‌شود.

از مصرف برخی داروها اجتناب کنید.

داروهایی مانند آکوتان که پوست را نسبت به نور حساس می‌کنند، با حساس کردن پوست نسبت به اشعه UV لیزر می‌توانند منجر به تاول زدن و تغییر رنگ پوست شوند. به همین دلیل قبل از لیزر موهای زائد درباره داروهایی که مصرف می‌کنید و تاثیر آن‌ها روی نتیجه لیزر با پزشک مشورت کنید.

انتظار نداشته باشید در یک جلسه همه موها از بین بروند.

در لیزر موهای زائد کاهش ۷۰ درصدی موها بعد از یک جلسه نتیجه مطلوبی است و مجددا موهای جدید در این ناحیه رشد می‌کنند، ولی حتما متوجه نازک‌تر شدن و کاهش تعداد موها خواهید شد. برای تکمیل درمان و از بین رفتن همه موها باید طبق نظر پزشک چند جلسه برای لیزر موهای زائد مراجعه کنید.

لیزر موهای زائد روشی برای کاهش دائمی موهاست.

لیزر موهای زائد روشی دائمی برای کاهش موهای زائد است نه برای از بین بردن آن‌ها و تغییرات هورمونی در دوره بارداری و زایمان می‌تواند روی رشد موها در آینده تاثیر بگذارد و تاثیر لیزر را کاهش دهد.

برای مشاوره تخصصی می‌توانید با ما در ارتباط باشید.