نکات مهم قبل از کاشت مو

قبل از کاشت مو

مواردی که قبل از کاشت مو باید به آن توجه کنید

اگرچه روش‌های پیشرفته کاشت مو برای افراد زیادی قابل انجام است، اما دانستن این نکته ضروری است که متخصص قاعدتا کاری بیشتر از آنچه که از نظر فیزیکی ممکن است نمی‌تواند انجام دهد. در بعضی افراد مبتلا به طاسی شدید، روش‌های کاشت مو ممکن است نتیجه چندان مطلوبی به همراه نداشته باشد و حتی در مواردی ممکن است که کاشت مو گزینه اشتباهی برای درمان باشد. به همین دلیل دانستن برخی نکات مهم قبل از کاشت مو می‌تواند انتظارات شما را تعدیل کند. در این مطلب، مواردی که باید قبل از کاشت مو به آن‌ها توجه کنید، توضیح داده می‌شود.

  • کاشت مو جلوی ریزش مو را نمی‌گیرد

اگرچه فولیکول‌های مو که در فرآیند کاشت مو منتقل شده‌اند علت ریزش مو نیستند اما فولیکول‌های قدیمی که منتقل نشده‌اند می‌توانند دچار ریزش شوند. بنابراین نتیجه عمل کاشت مو یک پروسه وابسته به زمان است. لذا در مواردی لازم است فرآیند کاشت مو هر ۵ تا ۸ سال برای نواحی دیگر تکرار شود.

  • اصلاح و کوتاه کردن مو را قبل از کاشت مو انجام دهید

قبل از کاشت مو لازم است تا موی سر اصلاح شود. کوتاه کردن مو به جراح امکان دسترسی مستقیم برای انتخاب فولیکول‌های قابل انتقال را می‌دهد. در مواردی قبل از کاشت مو ، تنها ناحیه پشت سر که محل انتخاب فولیکول‌های دهنده هستند، اصلاح می‌شود. اما در اکثر اوقات نیاز به اصلاح تمام سر است.

  • به خاطر داشته باشید که نتیجه کاشت مو به طور آنی قابل مشاهده نیست

برای کامل شدن فرآیند کاشت مو، به 6 الی 8 هفته زمان نیاز است. اما باید توجه داشت که نتایج نهایی تنها 5 الی 8 ماه پس از کاشت مو قابل مشاهده خواهند بود که این به خصوصیات فیزیولوژیک فرد بستگی دارد. پس از کاشت مو، طی چهار هفته اول موهای کاشته شده خواهند ریخت. جای نگرانی نیست، این اتفاق بخشی از فرآیند بهبودی بوده و تنها نیاز به کمی صبوری دارد.

  • کاشت مو یک درمان دائمی است

به عنوان یکی از روش‌های درمانی ترمیم مو، باید توجه داشت که کاشت مو به طور دائمی می‌تواند نتیجه بخش باشد. همچنین با موهای کاشته شده می‌توان همانند موهای عادی رفتار کرد.

کلینیک بهروز ارائه دهنده خدمات متنوع در زمینه درمان ریزش مو و کاشت مو است. برای کسب اطلاعات بیش‌تر درباره کاشت مو در کلینیک بهروز می‌توانید روی لینک کلیک کنید.

برای دریافت اطلاعات تماس و تعیین وقت قبلی می‌توانید روی “تماس با ما” کلیک کنید.