آیا تزریق چربی دائمی است؟

چرا باید تزریق چربی انجام دهیم؟

تزریق چربی یک روش جراحی به منظور جوانسازی پوست است. درماتولوژیست در این روش برای از بین بردن نشانه‌های سالخوردگی در صورت و دیگر بخش‌های بدن، تکنیک‌های پیشرفته جراحی را با توانمندی‌های هنری درمی‌آمیزد. با بالا رفتن سن، پوست نازک می‌شود و حجم چربی در قسمت‌های مختلف بدن به خصوص صورت کاهش می‌یابد. ادامه این روند منجر به فرورفتگی‌های تیره دور چشم، عمیق شدن خط لبخند و نازک شدن لب‌ها می‌شود. علاوه بر این ممکن است حجم چربی در قسمت‌های دیگر بدن مانند باسن نیز کاهش یابد. با تزریق چربی می‌توان حجم‌های از دست رفته را جبران کرد.

آیا نتیجه تزریق چربی دائمی خواهد بود؟

معمولا افراد پیش از تزریق چربی می‌خواهند بدانند نتایج حاصل تا چه مدت باقی می‌ماند و اغلب از شنیدن پاسخ این سوال خوشحال می‌شوند. برخلاف دیگر پرکننده‌های صورت مانند ژوویدرم و رستیلن که در بهترین حالت نتایج آن‌ها ۱۸ ماه باقی می‌ماند، تزریق چربی به عنوان یک پرکننده دائمی شناخته می‌شود. پس از تزریق، بخش اعظمی از سلول‌های چربی می‌توانند خون مورد نیاز برای زنده ماندن را تامین کنند و به عنوان بخشی از بدن به حیات خود ادامه دهند و بخشی از چربی‌ها بلافاصله پس از جراحی از دست می‌روند. ۴ تا ۶ هفته پس از تزریق، تورم در نواحی تحت درمان از بین رفته و تصویر خوبی از نتیجه نهایی نمایان می‌شود. بر اساس تشخیص پزشک برای درمان کامل هر ناحیه و اصلاح حجم چربی باید دو یا چند جلسه تزریق چربی انجام داد.

نتیجه حاصل از تزریق کاملا طبیعی است و تنها کسانی که خیلی به شما نزدیک هستند ممکن است متوجه تغییر در صورت شما شوند، ولی هیچکس قادر نیست تشخیص دهد چرا و چگونه اینقدر جوان‌تر شده‌اید.

در حالی که دیگر مواد پرکننده با گذشت زمان در بدن جذب می‌شوند و برای حفظ نتایج به تکرار درمان نیاز است، تزریق چربی می‌تواند دائمی باشد زیرا چربی منتقل شده یک بافت زنده است. نتیجه حاصل از تزریق چربی متفاوت است ولی در شرایط مناسب این نتایج به صورت دائمی باقی می‌مانند. بخشی از سلول‌های چربی تا ۶ هفته بعد از تزریق چربی در بدن جذب می‌شود، ولی بقیه چربی‌ها مانند دیگر بافت‌های زنده بدن به زندگی خود ادامه می‌دهند. تا ۶ ماه بعد از تزریق بخش خیلی کمی از سلول‌های چربی در بدن بازجذب می‌شود. چربی تزریق شده درست مثل حجم چربی که در محل اصلی خود قرار دارد، با تغییر وزن کم و زیاد می‌شود. یک جراح پلاستیک با تجربه می‌داند چه مقدار چربی و به چه روشی تزریق کند تا از مرگ سلول‌های چربی جلوگیری کند.

برای مشاوره تخصصی می‌توانید با ما در ارتباط باشید.