روش‌های جلوگیری از ریزش مو پس از کاشت مو

روشهای جلوگیری از ریزش مو پس از کاشت مو

برای جلوگیری از ریزش مو بعد از کاشت مو چه کنیم؟

جراحی کاشت مو روشی بسیار حساس و دقیق است. لذا روزها و هفته‌های اول پس از جراحی بسیار مهم هستند. به همین علت افراد پس از کاشت مو لازم است دستورالعمل‌هایی را برای جلوگیری از ریزش مو رعایت نمایند. میزان پایبندی فرد به این دستورالعمل‌ها در کیفیت نتایج جراحی و جلوگیری از ریزش مو بسیار اثرگذار خواهد بود.

نکاتی که بلافاصله پس از کاشت مو باید رعایت کرد:

ناحیه‌ای که کاشت مو انجام شده باید با محلول سالین اسپری شود. این کار طی 12 ساعت اول، هر ۲۰ دقیقه برای ناحیه کاشته شده، محل بخیه و ناحیه‌ای که مو از آنجا برداشته شده است باید تکرار شود. در حین اسپری کردن از حوله یا دستمال اطراف گردن استفاده شود تا محلول بوسیله آن جذب گردد. اسپری را در فاصله 5 الی 8 سانتیمتری از سر نگه داشته و با شدت اسپری کنید.

نکاتی که طی سه روز اول برای جلوگیری از ریزش مو باید رعایت شود:

برای جلوگیری از ریزش مو و سلامت موهای کاشته شده لازم است تا پس از کاشت، موها دائما مرطوب نگه داشته شوند. مرطوب نگه داشتن موها از ایجاد پوسته‌های سخت در محل زخم پیشگیری می‌کند. طی سه روز اول لازم است در ساعات بیداری، هر نیم ساعت محل کاشت مو را با محلول سالین مرطوب کنید. طی روز باید توجه داشت که موهای کاشته شده را لمس نکنید، اما در شب بدون هیچ مشکلی می‌توانید بخوابید. در صورت نیاز به شانه کردن مطمئن شوید که مو کاملا خیس باشد و شانه را بدون فشار بر سر و به آرامی بر روی موها بکشید.

طی سه روز اول نوشیدن الکل ممکن است سبب خونریزی شود. در این سه روز از خوردن آسپرین، ویتامین و ایبوپروفین نیز باید پرهیز شود.

نکاتی که طی دو هفته اول برای جلوگیری از ریزش مو باید رعایت شود:

  • از پوشیدن کلاه خودداری کنید.
  • هنگام دوش گرفتن، از آب با فشار بالا استفاده نکنید.
  • از محصولات آرایشی مو استفاده نکنید.
  • از سشوار استفاده نکنید.
  • از فعالیت‌های شدید مانند بلند کردن اشیاء سنگین، ورزش‌های سخت مانند شنا، دوچرخه سواری، تنیس و غیره پرهیز کنید. این کار جهت جلوگیری از وارد آمدن استرس بر محل زخم‌ها ضروری است.
  • در این مدت دست‌ها را دائما بشویید.

کلینیک بهروز ارائه دهنده خدمات متنوع در زمینه زیبایی، پوست و مو است. برای کسب اطلاعات بیش‌تر درباره خدمات مربوط به مو در کلینیک بهروز می‌توانید روی لینک کلیک کنید.
درصورت نیاز به مشاوره با پزشک می‌توانید از طریق تماس با ما اطلاعات تماس را دریافت کنید.