درمان اسکار آکنه با پلکسر چگونه انجام می‌شود؟

مجموعه‌ای از روش‌های غیر تهاجمی برای درمان آکنه فعال، اسکار آکنه، لک‌های پوستی و بهبود ظاهر پوست پیشنهاد می‌شوند که در این میان درمان اسکار آکنه با پلکسر روشی موثر، کارآمد و بی‌خطر است. بسته به عمق و نوع اسکارها، تعداد جلسات درمان اسکار آکنه با پلکسر تعیین می‌شود. معمولا ناحیه مورد نظر باید ۱ تا ۳ جلسه تحت درمان قرار گیرد.

برای مطالعه مطالب مختلف درباره پلکسر و کاربردهای مختلف این روش جدید و کارآمد، می‌توانید اینجا کلیک کنید.

معمولا افراد در اثر عدم تعادل هورمونی، یعنی زمانی که به بلوغ می‌رسند، در دوره عادت ماهانه قرار دارند، تحت فشار ذهنی یا جسمی هستند، دچار آکنه می‌شوند. عدم تعادل هورمونی سبب انسداد راه خروج چربی پوست (سبوم) و تولید کیست‌های التهابی یا عفونی کوچک می‌شود. در صورتی که جای آکنه‌ها به صورت جوشگاه و فرو رفته روی پوست باقی بماند، ظاهر نامطلوبی به همراه دارد که همیشه فرد را می‌آزارد. اما نوآوری‌های جدید و تولید دستگاه‌های مختلف زیبایی امکان از بین بردن اسکار آکنه را فراهم کرده است. درمان اسکار آکنه با پلکسر و درمان آکنه‌های فعال بدون نیاز به دارو، روشی سریع و موثر است که به سادگی و با استفاده از یونیزاسیون گازهای موجود در هوا انجام می‌شود.

جراحی غیر تهاجمی پلکسر برای درمان لکه‌های پیری، چربی پلک و لک‌های پوستی در اثر کلوآسما، ملاسما، ویتیلیگو، آسیب‌های ناشی از آفتاب و خالکوبی‌ها نیز به کار می‌رود.

اگر پلکسر برای شما هم نام غریبی است و اطلاعاتی درباره نحوه کار این دستگاه ندارید، می‌توانید با کلیک روی “می‌خواهم بیش‌تر درباره پلکسر بدانم” مطلب ساده و کاملی درباره پلکسر مطالعه کنید.

مراقبت‌های بعد از درمان اسکار آکنه با پلکسر

  • بلافاصله پس از درمان اسکار آکنه با پلکسر ممکن است احساس سوختگی کنید. این احساس در ادامه روز برطرف می‌شود.
  • اگر احساس سوختگی به صورت طولانی مدت باقی ماند می‌توانید از داروهای ضد التهاب مانند ایبوپروفن استفاده کنید.
  • ورم کردن صورت بعد از درمان اسکار آکنه با پلکسر کاملا طبیعی است. تورم اطراف چشم‌ها بارزتر است، تا چند روز باقی می‌ماند و کمی جلوی دید را می‌گیرد.
  • در صورت بروز تورم شدید، داروهای ضد التهاب و ضد حساسیت به کاهش آن کمک می‌کنند.
  • معمولا در ناحیه درمان شده زخم‌های سطحی ایجاد می‌شود، بنابراین سطح پوست در روزهای اول کبود و قهوه‌ای شده و بعد از چند روز شروع به پوسته ریزی و ترمیم می‌کند. ترمیم کامل حدود ۲ هفته طول می‌کشد.

برای دریافت اطلاعات تماس و تعیین وقت قبلی برای درمان جای جوش، اینجا کلیک کنید.
برای آشنایی با خدمات مختلف کلینیک بهروز و روش‌های درمانی مختلف برای از بین بردن اسکار آکنه، اینجا کلیک کنید.