در سال 1386 موفق به اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شدند و سپس تخصص و بورد تخصصی خود را در رشته پوست، مو، زیبایی و لیزر از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در تهران دریافت نمودند.

دکتر سمیه حجازی متخصص پوست در تهران در مرکز تحقیقات پوست و سلول بنیادی دانشگاه تهران به فعالیت پژوهشی و پزشکی مشغول می باشند.

از جمله فعالیت های آکادمیک دکتر سمیه حجازی می توان به موارد زیر اشاره داشت: برگزاری ورک شاپ های تخصصی آموزشی در حیطه پوست برای متخصصین پوست، سخنرانی در کنگره های تخصصی و ترجمه و تالیف کتب تخصصی پوست و مو، چاپ بیش از ۴۰ مقاله تخصصی در مجلات برتر داخلی و خارجی، عضویت در انجمن متخصصین پوست ایران.

دکتر سمیه حجازی متخصص پوست در تهران با بیش از ۱۱ سال سابقه پزشکی و طبابت به فعالیت درمانی و زیبایی مشغول می باشند و خدمات پزشکی و زیبایی به بیماران ارائه می نمایند. دکتر سمیه حجازی نیا متخصص پوست در تهران سابقه فعالیت در مراکز تحقیقات و بیمارستان و کلینیک های مختلف پوست در تهران را دارند. برخی از خدمات درمانی و زیبایی که توسط دکتر سمیه حجازی ارائه می شود شامل لیزر درمانی، لیزر موهای زائد، مزوتراپی، لیپوماتیک (ساکشن چربی های بدن و صورت)، جوانسازی پوست، رفع چین و چروک، تزریق بوتاکس، تزریق چربی و فیلر، لیفتینگ، هایفو، میکرونیدلینگ، درمان ریزش مو، درمان انواع بیماری های پوستی و غیره می باشد.