چه نکاتی را باید در برجسته کردن لب ها جدی گرفت؟

نکاتی که در برجسته کردن لب ها باید به آن توجه کنید

برجسته کردن لب ها یک عمل جراحی با حداقل تهاجم است که با هدف افزایش زیبایی انجام می‌گیرد. قبل از انجام این عمل باید انتخاب کنید که کدام روش برای شما مناسب است. در ادامه، روش‌های مختلف برجسته کردن لب ها و نکاتی که باید مد نظر داشته باشید را توضیح خواهیم داد.

تزریق پرکننده‌های هیالورونیک اسید

یکی از رایج‌ترین روش‌ها، تزریق پرکننده‌های هیالورونیک اسید است که تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) را داراست، لب‌ها را برجسته کرده و به آن ظاهر زیبایی می‌دهد و نتیجه آن، به سرعت قابل مشاهده خواهد بود. نتایج به مدت شش ماه ماندگاری دارند. یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنید، نوع برند استفاده شده در تزریق است. برندهای مختلف هیالورونیک اسید عبارتند از Restylane-L، Juvederm Ultra، Belotero Balance و Prevelle Silk. این محصولات اصولا نتایج مشابهی دارند با این تفاوت که بعضی از آن‌ها بی‌حسی موضعی مانند لیدوکائین دارند که درد و ناراحتی حین تزریق را کاهش می‌دهد.

مزایای برجسته کردن لب ها با اسید هیالورونیک عبارتند از:

  • به محض اینکه این ماده به لب‌ها تزریق می‌شود، بافت لب‌ها شروع به فرم‌گیری می‌کنند.
  • پزشکان می‌توانند مقدار ماده تزریق شده را کنترل کنند. بنابراین نتیجه نهایی را می‌توان طبق خواسته بیمار کنترل کرد.
  • در این روش می‌توان چندین بار تزریق را انجام داد تا به نتیجه دلخواه رسید.
  • در این روش کبودی کمتری نسبت به سایر روش‌ها به وجود می‌آید.
  • برخلاف سایر مواد تزریقی، هیالورونیک اسید به ندرت باعث واکنش‌های آلرژیک می‌شود زیرا این ماده به طور طبیعی در بدن یافت می‌شود.

عوارض جانبی هیالورونیک اسید در محل تزریق می‌تواند شامل ایجاد خارش و قرمزی باشد که برای کاهش تورم و قرمزی در محل تزریق توصیه می‌شود که از کمپرس یخ استفاده کنید. در بعضی افراد که ممکن است به لیدوکائین واکنش آلرژیک نشان دهند باید از محصولی استفاده کنند که فاقد لیدوکائین باشد. باید به این نکته نیز توجه کنید که اگر شما از فشار خون بالا، لوپوس یا دیابت رنج می‌برید، کاندید مناسبی برای انجام عمل به روش تزریق هیالورونیک اسید نیستید. عمل تزریق هیالورونیک اسید برای برجسته کردن لب ها در مطب پزشک انجام می‌گیرد و در کمتر از ۳۰ دقیقه انجام می‌شود. اکثر بیماران حداقل به دو بار تزریق نیاز دارند تا شکل ظاهری لب‌ها به طور کامل برجسته و زیبا شود. تا ۲۴ ساعت پس از تزریق، از رژ لب و هر نوع پوشاننده دیگری استفاده نکنید.

پروتز لب

پروتز لب از جنس سیلیکون است که درون لب‌ها قرار می‌گیرد. روش پروتز لب نتایج طولانی مدتی دارد به همین دلیل بسیاری از افراد این روش را ترجیح می‌دهند. محصولات پروتز لب که در حال حاضر در دسترس‌اند شامل AlloDerm، Ultrasoft وSoftForm  هستند. برخی از پروتزهای لب از سیلیکون ساخته شده‌اند در حالی که برخی دیگر از پلیمرهای مصنوعی یا کلاژن‌های طبیعی ساخته شده‌اند. در جلسه مشاوره‌ای که با پزشک خود دارید، پزشک شما بر اساس وضعیت و خواسته‌های شما می‌تواند بهترین نوع پروتز را انتخاب کند.

تزریق چربی

جراحان زیبایی با استفاده از تکنولوژی لیپوساکشن فشار پایین، مقدار کمی چربی از بدن بیمار برمی‌دارند و آن را به لب‌ها تزریق می‌کنند تا ظاهر لب‌ها برجسته شود. از آنجا که از بافت طبیعی بیمار استفاده می‌شود، احتمال بروز عوارض جانبی بسیار کاهش می‌یابد. همچنین بافت چربی دارای سلول‌های بنیادی است که می‌تواند علاوه بر زیباسازی ظاهر لب، پوست اطراف دهان را نیز بهبود بخشد. میزان ماندگاری چربی تزریق شده بستگی به بدن بیمار دارد که در چه مدت زمانی می‌تواند چربی را جذب کند.

اگر شما قصد دارید که با استفاده از روش‌های جراحی، لب‌های خود را برجسته کنید حتما با پزشک متخصص مشورت کنید. پزشک شما با دانش و تجربیاتی که دارد و بر اساس هدف و نتیجه دلخواه و مورد نظر شما می‌تواند بهترین روش برجسته کردن لب ها را به شما توصیه کند.

برای کسب اطلاعات در رابطه با تزریق ژل و همه آنچه که باید در مورد آن بدانید روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای دریافت اطلاعات تماس و تعیین وقت قبلی روی تماس با ما کلیک کنید.