آیا ریزش موی زنان با کاشت مو درمان می‌شود؟

ریزش موی زنان

آیا ریزش موی زنان امری طبیعی است؟

هیچگاه نباید ریزش موی زنان طبیعی تلقی شود. حتما باید علت آن مشخص شود. در میان علل مختلف ریزش موی زنان تنها ریزش مو به دلیل سالخوردگی، تغییرات هورمونی ناشی از بارداری و الگوی ریزش موی ارثی، طبیعی هستند. با توجه به علت ریزش موی زنان درمان‌های مختلف دارویی، کاشت مو یا ترکیب این دو در نظر گرفته می‌شود.

آیا ریزش موی زنان با کاشت مو درمان می‌شود؟

در الگوی ریزش موی مردان موهای پشت و طرفین سر آسیبی نمی‌بینند. چنین مردانی می‌توانند با کاشت مو کاملا طاسی خود را برطرف کنند. زیرا موها از پشت سر به نواحی طاس منتقل شده و به خوبی سر را می‌پوشانند.

هورمون مردانه دی‌هیدروتستسترون (DHT) عامل اصلی طاسی در مردان است. هورمون DHT هیچ تاثیر منفی روی فولیکول‌های مو در پشت و طرفین سر مردان ندارد. به این ترتیب این نواحی حاوی فولیکول‌های سالم مو هستند. این فولیکول‌ها در نواحی طاس بالای سر کاشته می‌شوند و طاسی برطرف می‌شود.

برخلاف مردان، ریزش موی زنان تنها در ناحیه بالای سر رخ نمی‌دهد. بلکه در طرفین و پشت سر هم اتفاق می‌افتد. در حقیقت هورمون DHT روی کل موهای سر زنان تاثیر می‌گذارد. به این ترتیب هیچ فولیکول مویی نمی‌تواند در برابر طاسی مقاومت کند.

در صورتی که تمایل دارید مطالب بیش‌تری درباره ریزش مو و روش‌های درمان آن مطالعه کنید می‌توانید روی لینک کلیک کنید.

توجه کنید که زنان برخلاف مردان دچار عقب رفتن خط مو نمی‌شوند. بلکه ریزش موی زنان به صورت پخشی است. در این حالت موهای کل سر نازک می‌شوند. در الگوی ریزش موی زنان مسئله اساسی آن است که چه میزان مو در اثر طاسی روی سر باقی مانده است.

این مسئله باعث شده است زنان گزینه مناسبی برای کاشت مو نباشند. به دلیل اینکه همه فولیکول‌های مو در زنان تحت تاثیر هورمون DHT قرار می‌گیرند و ضعیف می‌شوند. به این ترتیب هر تلاشی برای انتقال فولیکول‌های مو به نواحی طاس بی‌فایده خواهد بود. زیرا موهای کاشته شده به سادگی می‌ریزند. می‌توان گفت تنها زمانی که در اثر ریزش موی زنان ، بخشی از موها سالم و ضخیم مانده باشند می‌توان کاشت مو را انجام داد.

انواع ریزش موی زنان که با کاشت مو درمان می‌شود

  • اگر تاثیرات منفی ناشی از هورمون DHT علت ریزش موی زنان نباشد، کاشت مو یک گزینه درمانی مناسب است.
  • طاسی در اثر کشش بیش از حد موها
  • زنانی که در اثر انجام جراحی پلاستیک موهای ناحیه اطراف برش را از دست داده‌‌اند
  • زنانی که الگوی ریزش موی مردانه دارند. یعنی دچار عقب رفتگی خط مو یا ریزش مو در بالای سر هستند. درحالیکه موهای پشت و اطراف سر آسیبی ندیده‌اند.
  • زنانی که در اثر حادثه، سوختگی و تصادف دچار طاسی شده‌اند.
  • ریزش موی سکه‌ای

 

کلینیک بهروز ارائه دهنده خدمات متنوع در زمینه درمان ریزش مو و کاشت مو است. برای کسب اطلاعات بیش‌تر درباره کاشت مو در کلینیک بهروز می‌توانید روی لینک کلیک کنید.
برای دریافت اطلاعات تماس و تعیین وقت قبلی می‌توانید روی تماس با ما کلیک کنید.